FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kapalı18° C / 18° C

kapalı

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Dededen Kalma Yöntemlere Son

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, kurulduğu 2014 Ağustos ayından bu yana köylerde saha ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor

20 Ağustos 2016 Saat: 11:05
Dededen Kalma Yöntemlere Son
Dededen Kalma Yöntemlere Son

2014 yerel seçimleriyle İzmit sınırları içerisindeki 52 köyün İzmit Belediyesi’nin sorumluluğuna geçmesiyle Başkan Doğan tarafından Türkiye’de ilk defa kurulan Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nün ekipleri köylülerle bir araya geliyor.

Müdürlüğe bağlı veteriner hekim ve yüksek ziraat mühendisi haftanın beş gününü köylerde vatandaşları bilinçlendirerek geçiriyor. Dededen kalma yöntemlerin yerine çağın gereklerine uygun tarım ve hayvancılık yapma konusunda köylüleri bilinçlendiriyor. Kırsal hizmetler müdürlüğü ekiplerinin köy ziyaretleri kapsamında son durağı Çubuklu Osmaniye ve Arpalık İhsaniye mahalleri oldu. Mahallede tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçiler ve mahalle muhtarı ile görüşüldü. Vatandaşlar ile tarıma ve hayvancılığa yönelik bilgi paylaşımında bulunularak hayvancılık konusundaki istekleri not alındı.

Dededen kalma yöntemlerin yerine yaşadıkları bölgeye ve topraklarına uygun tarım ve hayvancılık yöntemleri konusunda kendilerini bilinçlendiren ziyaretleri için belediye ekiplerine teşekkür eden köy muhtarı ve sakinleri, “Köyümüzün İzmit Belediyesi sorumluluğuna geçmesiyle her açıdan hizmetle tanıştık. Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan da sık sık köyümüze gelerek bizleri dinliyor.  Bizi bizden daha çok düşünen bir başkanımız olduğu için çok şanslıyız.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız