FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.54° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Davutoğlu Sabancı'da

AK Parti Genel Merkezi tarafından gerçekleştirilen Gençlik Çalıştayına Başbakan Ahmet Davutoğlu’da katıldı.

15 Nisan 2016 Saat: 13:30
Davutoğlu Sabancı'da
Davutoğlu Sabancı'da

AK Parti Genel Merkezi tarafından gerçekleştirilen Gençlik Çalıştayı Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun davetiyle çalıştaya AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da katıldı.


GENİŞ KATILIM

AK Parti Genel Merkezi tarafından gerçekleştirilen Gençlik Çalıştayı’na Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Zeki Aygün, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır ve Cemil Yaman, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve yüzlerce partili katıldı.


GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Kocaeli emniyeti Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun programı için geniş güvenlik önlemleri aldı. Başbakan Davutoğlu’nun Cuma namazını Yeni Cuma Camii’nde kılacak olmasından dolayı güvenlik önlemleri Yürüyüş yolu önünden başladı. Yeni Cuma Camii ve çevre bağlantı yolları bariyerlerle kapatıldı. Bazı caddeler trafiğe kapatıldı. Mimar Sinan Köprüsü’ne çıkmak isteyen vatandaşlar da burada emniyet güçleri tarafından arandı ve öyle köprüye çıkarıldı.

 YOĞUNLUK OLDU

Sabancı Kültür Merkezi önünde de yine farklı bir arama noktası koyuldu. Fakat Sabancı Kültür Merkezi girişinde zaman zaman izdiham yaşandı. Salona girecek yüzlerce partili için yalnızca bir tane X-ray cihazı konulması izdiham yaşanmasına sebep oldu. Partililer dakikalarca beklemek zorunda kaldı.

 SALONA 600 KİŞİ

AK Parti’nin gençlik teşkilatları programın gerçekleştireceği gün ve gecesinde yoğun bir çalışma sergileyerek salon içini ve dışını süsledi. Öte yandan Sabancı Kültür Merkezi içindeki salonun içine yalnızca salon kapasitesi olan 600 kişi alındı. Salona ayakta insan alınmadı. Dışarıda kalan partililer için önceki gece kültür merkezinin önüne dev bir ekran kuruldu. Dışarda kalan partililer Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasını bu ekrandan takip etti.

 

GENÇLİĞİ KUCAKLAMALIYIZ


Başbakan Ahmet Davutoğlu beraberindeki heyetle birlikte saat 11:40 sıralarında salona giriş yaptı. Başbakan Davutoğlu’nun salona girmesiyle program başladı. İlk kürsüye gelen isim ise ev sahibi olan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu oldu. Karaosmanoğlu, “Türkiye’de Kocaeli olarak belediyecilik anlamında çok güzel hizmetlere imza attık. Ülke olarak çok hızlı bir biçimde kalkındık. Fakat gençliğimizi bu dönemde yeterince kucaklayamadık. Gençliğin ruhuyla onların benliğini kucaklayacak çalışmalara imza atmamız lazım” şeklinde konuştu.

GELECEĞİ OKUYAN GENÇLER
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Sayın Başbakanımız bir gün önceden örenip Kocaelili gençlerin programına katılmak için kendi programını değiştirdi. Sizin gençliğe verdiğiniz önemi, Kocaeli gençliğine gösterdiğiniz ayrıca ilgi için de size teşekkür ediyoruz. Kocaeli son 14 yılda kabuğunu kırdı ve dünya şehri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Belediyemizin yaptığı en anlamlı hizmetleri de gençlik hizmetleridir. Geleceği okuyan ve dünyayı bilen fakat kendi değerleriyle donanmış bir gençliğin elinde olacağız” dedi.
 

ÜÇ ANA BAŞLIK
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki gençlere yönelik konuşma yaptı Özhaseki, “Burada üç gün boyunca çalışacağız. Üç ana başlıkta gençlerimizle çalışma yürüteceğiz. İlk olarak kimlere ulaşmak istediğimizi belirleyeceğiz. Daha sonra gençlerimize ne vermek istiyoruz bunu tartışacağız. Son olarak da hangi amaçları ve araçları kullanarak oraya ulaşacağız. Gençlerimiz öncelikle kendisine sorsunlar. Neden buradayız? Neden AK Parti çatısı altındayız. Bunun cevabını kendi içinizde vermelisiniz” diye konuştu.DAYANIŞMANIN ŞEHRİ


Başbakan Ahmet Davutoğlu ise konuşmasına Kocaeli gençliğine teşekkür ederek ve tek tek ilimiz ilçelerinin isimlerini sayıp selam göndererek sözlerine başladı. Davutoğlu, “Kocaeli gençliğinin yüreğinde ayrı bir aşk ve heyecan var. Ayrı bir coşku ve şölen havası var. Kocaeli emek şehri. Kocaeli ürettiğini hakkaniyetle paylaşmanın şehri. Kocaeli emeğin ve dayanışmanın şehri” dedi.


TEŞKİLATI ÖVDÜ


Kocaeli teşkilatlarını öven Başbakan Davutoğlu, “Kocaeli her anlamda örnek bir il olmuştur. Kocaeli teşkilatları da her zaman bayrak yarışında önemli bir il oldu. Bugün baktığınız zaman 2001 yılından bu yana Kocaeli’de AK Parti’ede görev yapmış isimler bugün ülke yönetiminde söz sahibi olmuştur. Bakın eski bakanımız Nihat Ergün, şimdiki bakanımız Fikri Işık ve daha bir sürü isim. Bu teşkilat her zaman istikrarlı ve başarılı teşkilat olmuştur. Şimdi de İl Başkanımız Şemsettin Ceyhan bu bayrağı devralmış ve yönetimiyle birlikte görevini en iyi şekilde yapmaktadır” ifadelerini kullandı.


 

GENÇLERE NASİHAT


Kocaeli gençliğine nasihatler eden Başbakan Davutoğlu, “Bazen gençken birbirimizi geliştirmek için münazaralar yapardık. Bilgi birikiminizi geliştirin, hitabetinizi geliştirin. Kitap okuyun. Kitaptan daha aziz bir dost yoktur. Birbirinizin kankası olun ama aynı zamanda da dava arkadaşı olun. Bana Hoca diyorsunuz hoşuma gidiyor. Fakat unutulmamalıdır ki biz kabre girene kadar öğrenciyiz. Çünkü biz biliyoruz ki mutlak ilim Allah’a aittir” dedi.
 

ÜÇ AYLARI HATIRLADILAR


Terör olaylarına ilişkin açıklama yapan Davutoğlu, “Türkiye’de 35 yıldır terör belasına karşılık cumhuriyet tarihinin en büyük mücadelesini veriyoruz. Yürüttüğümüz etkin ve kararlı mücadele sonunda terör örgütünün durumu ortadadır. Sürekli yeni oyunlar yapıyorlar. Kur-an-ı Kerim’in içine bomba koyanlar bir anda üç ayları hatırladı, Cuma namazlarına gitmeye başladılar. Sırtını terör örgütüne dayadıklarını itiraf edenler şimdi yine 7 haziran öncesi gibi masum rolü oynamaya çalışıyorlar. Bunu millete yediremeyecekler” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız