FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu17.53° C / 18° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Davutoğlu Açıklama Yaptı

Başbakan Ahmet Davutoğlu olağanüstü kongrede Genel Başkanlık için aday olmayı düşünmediğini açıkladı.

5 Mayıs 2016 Saat: 16:10
Davutoğlu Açıklama Yaptı
Davutoğlu Açıklama Yaptı
Davutoğlu, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Toplantısı'nın  ardından genel merkezde basın toplantısı yaptı.
 
Konuşmasına hükümetleri döneminde yapılan çalışmaları anımsatarak  başlayan Davutoğlu, alınan kararlar ne olursa olsun hükümetin son ana kadar  görevinin başında olacağını vurguladı. Başbakan Davutoğlu, "Özellikle dün  akşamdan itibaren ve bugün aldığımız karar çerçevesinde kimsenin ekonomimizin  verileriyle oynayacak spekülasyonlara gitmemesi uyarısında bulunuyorum.  Bugünlerde aldığımız kararlar ne olursa olsun son ana kadar vazife başında olan  bir hükümetimiz vardır ve hiç kimse ekonominin iç dengeleriyle oynamaya da  kalkmasın." dedi.
AK Parti MYK'nın 22 Mayıs Pazar günü olağanüstü kongreye gitme kararı  aldığını ve kongrede genel başkanlık için aday olmayı düşünmediğini bildiren  Davutoğlu, şu açıklamaları yaptı:
 
" - Bizim dönemlerimiz bir başarı dönemidir. Benim bu kararı almamda  herhangi bir şekilde hissettiğim bir başarısızlık duygusu ya da tarafımca atılmış  bir adımdan duyulmuş bir pişmanlık söz konusu değildir. Yaptığım görevi hakkıyla  ve onurumla yaptım.
 
 - Kim ki partimizde bir gedik açmaya, kim ki şu veya bu olay sebebiyle  partimizden yolunu ayırmaya kalkarsa onun karşısında önce ben dururum. Bu süreçte  hiç kimsenin şu veya bu gelişmeden rahatsız olduğu gerekçesiyle partide bir  ayrışmaya izin vermemesi talebinde bulunuyorum.
 
- Türkiye'ye bu tehditler söz konusuyken, içeriden ve dışarıdan birçok  hain şebeke faaliyet içindeyken şunu belirtmek isterim, evet bu şartlarda  olağanüstü kongrede aday olmayacağım ama AK Parti milletvekilliğim ve AK  Parti'nin neferi olarak yürütmekte olduğum siyaset ve demokrasi mücadelesini son  ana kadar sürdüreceğim.
 
- Ne gelişme olursa olsun ben verdiğim söze sadığım.  Cumhurbaşkanımızla son nefesime kadar vefa ilişkisini sürdüreceğim. Hiç kimse  benim ağzımdan, benim dilimden, benim zihnimden Cumhurbaşkanımız aleyhine tek bir  söz duymadı, duymayacak. Bunun açık ve net bilinmesini isterim ve bunun istismar  konusu edilmesine de izin vermem. Cumhurbaşkanımızın onuru, hem Türkiye  Cumhuriyeti Devleti Başkanı olarak hem benim dava arkadaşım olarak onun ailesinin  onuru benim ailemin onurudur. Onun ailesi benim ailemdir. Kimsenin bundan sonra  yeni fitne kapıları açmaya niyetlenmemesi icap eder.
 
 Biliniz ki Hazreti Mevlana'nın torunu olarak sevgi dışında yüreğimde  hiçbir şey yok. Kimseye sitem, öfke, kırgınlık taşımıyorum."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız