FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.47° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Darıca 15 Temmuz ve Sonrasını Konuştu

Gazeteci Melih Altıok ve siyasetçi Savcı Sayan Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde Kültür etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşide Darıcalılarla buluştu

5 Ekim 2016 Saat: 14:24
15 Temmuz, Darbe Girişimi
Darıca 15 Temmuz ve Sonrasını Konuştu

Gazeteci Melih Altıok ve siyasetçi Savcı Sayan Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde Kültür etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşide Darıcalılarla buluştu. 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasındaki Türkiye gündemini vatandaşlarla değerlendiren Sayan ve Altınok önemli açıklamalarda bulundu.Savcı Sayan 15 Temmuz’un İşgal girişimi olduğunu belirtirken, Altınok da bu süreçte birlik ve beraberliğin önemine dikkati çekti.

Savcı Sayan, salonu tamamen dolduran Darıcalılar'a,  15 Temmuz’da ülkemizde ki birlik ve beraberliğin hedef alındığını ifade ederek, “Bizim birlik ve berberliğimizi istemeyenler her seferinde bir piyon kullanıyor. Türkiye, Müslüman ülkelerin moral merkezi. Türkiye’nin sırtı yere gelmiyor. Hangi olay başımıza gelirse Türkiye, Allah’ın yardımıyla kurtuluyor. Gezi’yi, 17-25 Aralık’ı yaşadık. Bunların hepsi bir plan dahilinde Türkiye düşmanları tarafından yürütülüyor. Bu ayak izleri, FETO şeytanının. Ama akıl ABD ve İngiltere. FETO şeytanı bunları tek başına yapacak bir adam değil. Bünyesi, gücü, aklı, yeteneği buna yetmez.”dedi.

Anadolu insanının başka vatanı olmadığını, ABD’nin Öcalan’ı verip FETO’yu aldığını ifade eden Sayan, “15 Temmuz’da herkes kendini tankın topun önüne attı. Bizim orta kesim dediğimiz insanlar, ABD’de evleri yok, gidip orada yaşayamazlar. Bizim başka vatanımız yok. Dokundukları zaman can damarımıza dokunuyorlar. Herkes vatanını sever. Ama bizim sevmenin dışında, bir de gidecek yerimiz de yok. Bu vatan bizim namusumuz. Bu namusumuza leke sürmek isteyenler var. Öcalan’ı verip, FETO’yu aldılar. Baktılar ki Apo’nun işi bitti Türkiye’ye getirdiler. Onun yerine FETO’yu aldılar. Çünkü FETO şeytanının bize sokulması daha kolaydı. İslam’ı kullanıyordu.”sözleriyle 15 Temmuz’un işgal girişimi olduğunu söyledi.

Gazeteci Melih Altıok ise kimin hangi siyasi görüşe sahip olduğunun hiç bir öneminin olmadığını belirterek, önemli olan devletin yanında durmak olduğunu söyledi. Altınok, “Türkiye’de hangi siyasi görüşe sahip olduğunuzun önemi yok. Önemli olan yerli ve milli olmakmış, 15 Temmuz’da bunu gördük. O kadar kritik bir süreçten geçiyoruz ki ulusal güvenlik çok önemli. Bu ülkenin özgürlüğünü düşünen insanlarız. Şucu, bucu demenin hiç bir anlamı yok. Ben geçmişim olarak sol çevreden geliyorum, hala daha o çevrede yaşıyorum. Bu saatten sonra her konuya yaklaşımda sağduyulu olmak gerekiyor. Dünyanın en sağduyulu milletimizi olduğumuzu herkese gösterdik. Halkımız kendine silah çeken Pensilvanya’nın askerilerine gerekli cevabı verdi. Dünyanın hiç bir yerinde bunu göremeyiz.” diyerek düşüncelerini paylaştı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız