FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.47° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

"Darbe Gecesi İlk Üzülmez ve Kandaz Geldi"

Ceyhan, 15 Temmuz darbe girişimi akşamında il binasına ilk gelenleri Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve İlçe Başkanı Hasan Kandaz olduğunu söyledi

28 Eylül 2016 Saat: 09:18
"Darbe Gecesi İlk Üzülmez ve Kandaz Geldi"
"Darbe Gecesi İlk Üzülmez ve Kandaz Geldi"

Ceyhan Hüseyin Üzülmez ve İlçe Başkanı Hasan Kandaz'ın haklarında çıkan haberlere yanıt verdi. 

48’İNCİ DANIŞMA MECLİSİ
AK Parti Kartepe İlçe teşkilatının 48’inci Danışma Meclisi bu akşam Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Danışma meclisine AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Yasemin Ağra Alemdar, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Karbuz, ilçe teşkilatı ve partililer katıldı. 

"HAZIR OLARAK BEKLİYORUZ"
İlçe danışma meclisinde ilk olarak 15 Temmuz darbe girişimi, darbenin halk tarafından geri püskürtülmesi ve halk tarafından tutulan demokrasi nöbetlerinin yer aldığı sinevizyon görüntüsü teşkilata izletildi. Ardından ilk sözü alan Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu yakından izlediklerinin belirterek, “Gelen şehit haberleri içimizi yakıyor. Bu kardeşlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. 15 Temmuz darbe girişimi ile başlayan o buhranlı günde tüm teşkilatımız bir oldu. Kolay günler geçirmedik. Hala hiçbir şey geçmedi. Her şeye hazırlıklı olarak tüm teşkilatımız beklemekte” diye konuştu. 

KARALAMA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR
“Paçamızdan ve ayağımızda çekmeye çalışanlar var” diyen Kandaz, “ Bunlarla uğraşarak vakit kaybetmek istemiyoruz. Son günlerde şahsım ve belediye başkanımızla alakalı haberler çıkıyor. Başkanımız Hüseyin Üzülmez, her akşam demokrasi nöbetinde yer aldı. Bazı basın kuruluşları bizi karalama kampanyasına devam ediyor. Onlar karalasın, biz çalışmaya devam edeceğiz. Bizim onlara cevabımız girdiğimiz tüm seçimlerde aldığımız oy oranıdır. Biz işimizi yapıyoruz. Bugünden itibaren yapacağımız iş, sandık kurullarını yeniden revize etmektir” şeklinde konuştu. 

KANDAZ: "ACİL BİR BEKLENTİMİZ VAR"
İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’a seslenen Kandaz, “Teşkilatımız olarak 24 saat acil beklentimiz var. Battı-çıktı ile alakalı çok şiddetli bir beklentimiz var. Özellikle daha ilgi ve alaka beklediğimizi belirtmek istiyorum. İmar ve revize ile ilgili sıkıntı yaşamıştık. Başkanımız Ceyhan’ın olaya el koymasıyla bizim beklentimizin yüzde 80 oranında gerçekleşti. Kendisine bu konuda yardımcı olduğu için teşekkür ediyorum” ifadelerini konuştu. 

EŞME’DE TANK DURDURDULAR
Körfez İlçe Danışma meclisine katılmak üzere programdan erken ayrılmak zorunda kalan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan kürsüye gelerek kısa bir konuşma yaptı. Ceyhan şunları söyledi: “Her birimizin hafızasında o günkü sıcaklığı hala duran 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden 70 gün geçti. Birçok şeyi hep birlikte yaşadık. Ama Kartepe, 12 ilçeden farklı olarak Kocaeli’de sanayi ışıklarında 5 tane tankı Eşme civarında durdurmuş ve önlerinde siper olmuştur. Tüm Kartepe halkına çok teşekkür ediyorum.


PARTİYE İLK ONLAR GELDİ
Yine o akşam partiye ilk gelen başkanlar arasında Hüseyin Üzülmez ve Hasan Kandaz oldu. Gazete haberlerine kapak olsun diye söylüyorum bunu. Yaptığımız ilk iş askeri alanlarının önünü kapatmak oldu. Bunu yapanlar arasında yine ilk Kartepe teşkilatı oldu. Eğer o tanklar il binası veya valiliğe gelseydi. İstanbul’da ki şehitlerimizin yazdığı destan yazılacaktı. Kocaeli, darbe akşamı Türkiye’de en hızlı toplanan ve yürüyen il oldu. Bu acıyı sıcak tutmak önemli ama asla ve asla unutmamak daha önemli."  

ha5.jpg

ÜZÜLMEZ: "MİNİK HAİNLER VAR"

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Temmuz gecesi verdiği emirde, virgül koyduğunda, nokta koyduğunda Kartepe olarak gücümüze güç kattık. Ülkemizin geleceği ve bekası için tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum. 15 Temmuz akşamı ve sonrasında olduğu gibi bütün hizmetlerimizi yapmaya devam ediyoruz. FETÖ gibi PKK gibi bir sürü terör örgütü var. Emperyalist güçlere taşeronluk yapan minik hainler oluyor. Gazete köşelerinde yazılanlarla ilgilenmiyoruz. Biz onları görevleriyle baş başa bırakıyoruz."

yy1-007.jpg

"REHAVETE KAPILMAYIN"

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, ülke olarak daha önce birçok darbe içinden geçtiğimizi belirterek, “Diğer darbelerden farklı olarak 15 Temmuz darbesi eli tespih çeken, eli dua eden, güven duyduğumuz, mümin bildiğimiz ama münafık olanlar tarafından tarihimizde görülmemiş şekilde arkamızdan hançerlenmemiz oldu. Sizler emeklerinizle Türkiye’yi bugünkü güçlü durumuna getirdiniz. Hangi darbeyle gelirse gelsinler, Allah’a olan inanç ve birbirimize olan güvenimizle hiçbir darbe Türkiye’de başarıya ulaşamayacak. Rehavete kapılmayın, asla tembellik vasfınız olmasın” dedi.

TEMİZLİK DEVAM EDİYOR

Yılmaz şunları söyledi: “Bu vaadi gerçekleştirmek için nöbete devam ediyoruz. Biz sadece 15 Temmuz’da nöbette değildik. Ekonomik ve siyasi bağımsızlığımız için AK Parti kurulduğu güden beri nöbetini devam ettirmektedir. Korkmayacağız, cesaretimizi kaybetmeyeceğiz. Türkiye’nin FETÖ’ye yönelik temizlik harekatı tüm hızıyla devam ediyor. Yeni delillerle, süreçler başlıyor. Bu yapıyı çözmek hemen olmuyor. Yavaş yavaş yeni çözülmelerle bu yapı devletin tüm birimlerinden temizlenecek. Hiçbir birim ve kademe bundan istisna olmayacak.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız