FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu16.7° C / 19° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Cumhuriyete Sahip Çıkmak Zorundayız

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yayınladığı bir mesajla Cumhuriyet’in kuruluşunun 92’inci yılını ve hemşehrilerinin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı

28 Ekim 2015 Saat: 14:42
Cumhuriyete Sahip Çıkmak Zorundayız
Cumhuriyete Sahip Çıkmak Zorundayız

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yayınladığı bir mesajla Cumhuriyet’in kuruluşunun 92’inci yılını ve hemşehrilerinin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92’inci yılı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, hemşehrilerini tebrik etti. Başkan Karaosmanoğlu mesajında, “Bundan 92 yıl önce büyük kahramanlıklar ve fedakârlıklarla kurduğumuz Cumhuriyetimizi her geçen gün daha ileriye taşıyoruz. Milletin özgür iradesinin yönetime yansıması ile Cumhuriyet ve demokrasimize sahip çıkmak her vatandaşımızın görevidir’’ dedi.

 

AVRUPA İLE YARIŞIR HALE GELDİK

Başkan Karaosmanoğlu mesajına şu şekilde devam etti; “92 yılda ülkemizin geldiği nokta göz kamaştırıcıdır. Türkiye Cumhuriyeti, sosyal hak ve özgürlükler, demokrasi, teknoloji, ekonomi, üretim gibi her alanda dünyanın pek çok ülkesine ve özellikle de bulunduğu coğrafyaya müstesna bir örnek teşkil etmektedir. Tüm alanlarda olduğu gibi yerel yönetim anlamında da dünyaya örnek gösterilen ülkemiz şehirleri; Kocaeli örneğinde olduğu gibi Avrupa kentleri ile yarışır hale gelmiştir. Gelişmiş ekonomisi, güçlü alt yapısı, yetişmiş insan gücüyle geleceğe emin adımlarla ilerleyen Türkiye’mizin bu gelişmesinden rahatsızlık duyan iç ve dış çevreler, terör ve ekonomik oyunlarla ülkemizi bu yoldan alıkoymaya çalışmaktadırlar. Millî birliğimizi koruyarak bütün bu oyunların da üstesinden geleceğiz.”

 

100. YILIMIZDA

Cumhuriyetimizin 100. yılına ithafen mesajına devam eden Başkan Karaosmanoğlu, “2023 yılı, yani Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında bugün bulunduğumuz noktadan çok daha ileride ve atalarımızın kanıyla suladıkları topraklarda Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatıyor olacağız. Bu vesile ile bütün hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, daha nice bayramlara huzur, mutluluk ve sağlıkla ulaşmamızı diliyorum” ifadesini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız