FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Çöp Yakma Tesisinin Yeri Nerede Olacak?

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan haftalık basın açıklamasında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

8 Şubat 2016 Saat: 19:25
Çöp Yakma Tesisinin Yeri Nerede Olacak?
Çöp Yakma Tesisinin Yeri Nerede Olacak?

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan haftalık basın açıklamasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. İstifa eden İl Kadın Kolları Başkanı Emine Zeybek hakkında konuşan Ceyhan, ‘’ Genel Merkez Kadın Kollarımız bir heyet vasıtasıyla kendine göre bir çalışma yapacak. Bu ay içerisinde bu işi bitireceğiz’’

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan basın mensuplarıyla il binasında bir araya gelerek haftalık basın açıklamasını gerçekleştirdi. Geçtiğimiz haftalarda istifa eden AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emine Zeybek’in istifasının kendisini şaşırttığını belirten Ceyhan, ‘’ 15 yıllık dönemde partimize emek vermiş her zaman taktir ettiğim bir ablamızdı. Bu anlamda istifası bizi üzmüşte olsada partimizle olan birlikteliği sürecek. Önümüzdeki günlerde genel merkez kadın kollarımız bir heyet vasıtasıyla kendine göre bir çalışma yapacak. Başvuru yapmak isteyen hanımefendilerin başvurularını alacağız ve genel merkez kadın kollarına ileteceğiz. Bu olayı ay içerisinde bitirmek amacındayız’’ dedi.


TERÖR BİTİRİLECEK
Sözlerine terörle mücadele konusunda görüşlerini belirterek başlayan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ‘’Hükümetimiz ve güven güçlerimiz terörle mücadele konusunda ilçelerde bir tek terörist kalmayana kadar mücadelesini vermeye devam ediyor. Tabiki Türkiye’nin terörle mücadelesini bitirmek için elimizzden geleni yapıyoruz. Kiralık katilleri ve dış güçlerin maşalarını da temizliyoruz. Sırbistan keskin nişancıları da bunlara dahil. Cizre de Silopi de işin yüzde 90 a geldiğini içişleri bakanımız söyledi. Sonuçta nerede terörist varsa, nerede hendek varsa bundan sonra en ufak bir tavizin verilmeyeceğini bildiriyoruz’’ dedi.


DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ
Sözlerine devam eden Ceyhan, ‘’AK Parti Kocaeli Teşkilatı 7 Şubat 2015 de sayın başbakanımızın katılımıyla güzel bir kongre ica etmiştik. Kocaeli İl Başkanlığı olarak bir yıllık sürede iki seçimi ve mitingi güçlü bir şekilde organize etmiştik. Diğer yandan 7 Haziran hüzünlenmiş, 1 Kasım seçimlerinde mutlu olmuştuk. 7 Haziran seçimlerinde milletimizin bize yaptığı uyarıları 1 Kasım’da elde ettiğimiz zaferden sonra unutmayacağız. Tüm AK Parti ailesi 1 Kasım seçimlerinden sonra daha fazla çalışacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın’’ ifadelerine yer verdi.


ÜYELER GÜNCELLEME YAPACAK
Teşkilat programları hakkında da bilgiler veren Ceyhan, ‘’Geçen hafta Ankara’daydık. Teşkilatlarımızın önümüzdeki süreçte taleplerini almış olduk. Rutin teşkilat çalışmalarımızı yaparken ramazan ayına kadar tüm üyelerimiz güncelleme yaparak icraatlarını ortaya koyacak. Önümüzde ki dönemde en önem verdiğimiz konulardan birisi de bu. Danışma toplantılarımız il ve ilçe danışma meclislerimizi daraltılmış ve genişletilmiş olmak üzere iki formatta yapacağız’’ dedi.


SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sarf ettiği sözleri de gündemine alan Ceyhan,’’Sayın Cumhurbaşkan’ımıza ana muhalefet liderinin hakaret hatta hakaretin ötesinde cümleler sarf etmişti. Bu konudan hem vatandaşlarımız rahatsızlık duydu hem teşkilat mensuplarımız. Vatandaşlar ve mensuplar mahkemelere giderek suç duyurusunda bulundu. Bende suç duyurumu bu hafta içerisinde yapacağım. Devleti temsil eden dünya liderimizi bu şekilde kimse hakaret edemez. Bu hakaret 78 milyona yapılmıştır’’ şeklinde konuştu.


ÇÖP TESİSİ İLE İLGİLİ KONUŞTU
Dün Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve milletvekilleriyle bir araya geldiklerini ve Kocaeli’nin çöp sorununu çözmek için çeşitli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Ceyhan, ‘’ Şehrin önde gelenleriyle kentele ilgili görüşmeler yaptık. Kentle ilgili belediyemizin yaptığı çalışmaları değerlendirdik. Çöp yakma tesisi ile ilgili yer rayışında sona doğru gelmek istiyoruz. Kocaeli’nin çöp toplama kapasitesi daraldı. Kocaeli iki ila üç yıl sonra çöplerini yakamayacak ve yeni depolama yeri bulmaya çalışacak hale gelecek. Biz de diyoruz ki bu tartışmaya hiç girmeyelim. Çöplerimizi yüzde 90 yakma suretiyle tesis yapalım. Bu çerçevede büyükşehir çalışıyor. Körfez, Derince İzmit arasında yer arıyor. Bu arama işlemi tamamlandığında kamuoyuyla paylaşacağız’’ dedi.


BU AY KADIN KOLLARI BAŞKANI ATANACAK
Son olarak geçtiğimiz hafta görevinden istifa eden AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emine Zeybek hakkında da açıklamalarda bulunan il başkanı Ceyhan, ‘’ İL Kadın Kolları başkanımız kendi isteğiyle kendi aile gerekçeleri çerçevesinde kızına vakit ayırmak için görevini bıraktı. Biz senden memnunuz dememize rağmen Emine ablamızın istifası kendi rızasıyla gerçekleşti. Tüzüğümüz gereği istifalar genel merkez kadın kolları başkanlığına verilir. Bizde istifayı genel merkeze ilettik. 15 yıllık dönemde patimize emek vermiş her zaman taktir ettiğim bir ablamızdı Emine abla. Bu anlamda istifası bizi üzmüşte olsa partimizle olan birlikteliği sürecek. Önümüzdeki süreçte durum şu. Genel merkez kadın kollarımız bir heyet vasıtasıyla kendine göre bir çalışma yapacak. Başvuru yapmak isteyen hanımefendilerin başvurularını alacağız ve genel merkez kadın kollarına ileteceğiz. Bu olayı ay içerisinde bitirmek amacındayız’’ dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız