FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Çocuklara Hayvan Sevgisi Aşılandı

Körfez Belediyesi ilkokul öğrencilerine yönelik hayvan bakım eğitimi verdi. Eğitimde öğrencilere hayvan sevgisi aşılandı.

11 Haziran 2015 Saat: 16:42
Çocuklara Hayvan Sevgisi Aşılandı
Çocuklara Hayvan Sevgisi Aşılandı

Körfez Belediyesi ilkokul öğrencilerine yönelik hayvan bakım eğitimi verdi. Eğitimde öğrencilere hayvan sevgisi aşılandı

Daha bilinçli, duyarlı ve sevgi dolu bireylerden oluşan bir toplum yaratmanın, dünyaya umutla bakan çocukların empati ve hoşgörü duygularının geliştirilmesinden geçtiği fikriyle hareket eden Körfez Belediyesi, ilkokul 4. sınıf öğrencilerine yönelik eğitim verdi. Bu kapsamda ilköğretim öğrencilerine hayvan sevgisini aşılamak, tüm canlıların yaşama hakkına sahip olduğu bilincini yerleştirmek, doğa ve yaşam dostu birer birey olmalarına destek olmak amacıyla Körfez’de eğitim gören minik öğrencilere belediye yetkilileri çok önemli bir eğitim gerçekleştirdi. 


BAKIM İÇİN BİLGİ VERİLDİ
Hayvanlara yaklaşım, hayvan besleme, hayvan davranışları ve hayvan sağlığı, sokak hayvanlarının kısırlaştırma, aşılama ve kulak küpesi takılma işlemlerinin nasıl yapıldığı, yaralı hayvanların hangi şartlarda alınıp tedavi edildikleri gibi bilgilerin yanında, hayvanların beden dilinden anlamaları gereken konularda onların mutluluk, mutsuzluk, sevinç ve öfkeli hallerinin nasıl anlaşılacağı konularında çeşitli bilgiler verildi.


ÇÖZÜM MASASINI ARAYIN
Sokak hayvanlarının yaralanması veya hastalıkları durumunda minik öğrencilerin yapılması gereken konuları Körfez Belediyesi çözüm masasına 500 00 50 numaralı çağrı merkezine bilgi verilmesi halinde ekipler tarafından alınıp tedavisinin yapılması ve kısırlaştırılıp aşılanması için rehabilitasyon merkezine götürülecekleri öğrencilere bir bir anlatıldı. Doğayı paylaşan sevimli dostların yaşama haklarının güvence altına alınması için herkesin sorumluluk taşıması gerektiğini vurgulayan belediye yetkilileri, bu sorumluluk bilincinin temelleri de çocuklukta atılır, ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız