FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Çizgilerle Aşkı Anlattı

Karikatür ve özgün baskı resim sanatçısı Muhammet Şengöz’ün “Aşk Çizisi” isimli dördüncü karikatür albümü sevenleri ile buluştu

13 Şubat 2016 Saat: 18:56
Çizgilerle Aşkı Anlattı
Çizgilerle Aşkı Anlattı

Karikatür ve özgün baskı resim sanatçısı Muhammet Şengöz’ün “Aşk Çizisi” isimli dördüncü karikatür albümü sevenleri ile buluştu

Muhammet Şengöz’ün Özgür Kocaeli Gazetesi’nde pazar günleri yayımlanan seçilmiş 115 aşk karikatürünün bir araya getirildiği “Aşk Çizisi” adlı dördüncü karikatür albümünün tanıtımı için düzenlenen sergi ve imza töreni TMMOB Kocaeli Mimarlar Odası Taş Bina’da gerçekleşti. Düzenlenen sergiye katılım oldukça yoğundu. Sergide HTKP İl Başkanı Barbaros Tantan, Şengöz’ün öğrencileri ve ziyaretçiler yer aldılar.

 

GURUR DUYUYORUM

Şengöz ziyaretçilerin kitaplarını imzalamasının ardından yaptığı açıklamasında, “İlk defa bir sergide yorulmadım. Yardımcı olan tüm arkadaşlarıma ve öğrencilerime teşekkür ediyorum” diyerek çeşitli şairlerden aşk üzerine mısralar okudu. Aşk insanı en çok geliştiren ve değiştiren duygulardan birisidir diyen Şengöz, “Dünyada ne kadar kafa varsa o kadar farklı aşk tanımlamaları bulunmaktadır” şeklinde konuştu. Her Pazar Özgür Kocaeli Gazetesi’nde çizdiği karikatürleri topladığını ifade eden Şengöz, “Zaman geçtikçe birde baktım ki 500’e yakın aşk karikatürü birikmiş. Ben bu sayıyı 300’e indirdim ve daha sonra öğrencilerim daha seçici davranarak biraz daha azaltmamı önerdiler ve 115 karikatürü sergiye almaya karar verdik. Öğrencilerimin hepsiyle gurur duyuyorum” dedi.

 

İKİLİ İLİŞKİLER VE AŞK

Ulusal ve uluslararası pek çok ödüle değer görülen karikatürleri ile tanıdığımız sanatçının “Aşk Çizisi” albümü ve sergisi, renkli ve siyah/beyaz karikatürlerde sanatçının ikili ilişkiler ve aşk üzerine yorumlarını izleyicileri ile buluşturuyor. Aynı zamanda ziyaretçiler aldıkları kitapları Şengöz’e imzalattılar. Karikatür albümleri sergi salonunda yer alırken aynı zamanda kitapçılarda da satışa sunuldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız