FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Civelek:Partiye Küsmek mi ? Ne Münasebet

AK Partiİl eski Başkanı Mahmut Civelek, AKP’nin milletvekili aday listesini ve partiye küskün olduğu iddialarını değerlendirdi. “Partimiz için çalışacağız” diyen Civelek, “Partiye küsmek mi? Ne münasebet” ifadelerini kulland

8 Nisan 2015 Saat: 14:56
Civelek:Partiye Küsmek mi ? Ne Münasebet
Civelek:Partiye Küsmek mi ? Ne Münasebet

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kocaeli Milletvekili Aday Listesi’ni listede kendisine yer bulamayan isimlere sorduk. Listeyi değerlendiren isimler arasında en dikkat çekeni AK Parti İl eski Başkanı Mahmut Civelek’ti. Civelek partisine küskün olmadığını ve elinden gelen bütün gayreti göstererek çalışacağını dile getirdi. AK Parti’li adayların büyük bir çoğunluğu Mahmut Civelek’in aday gösterilmesi gerektiğini ifade ederken listenin ikinci sırasında yer alan Radiye Sezer Katırcıoğlu 9 milletvekili çıkaracaklarını iddia etti.

 

TEŞKİLAT TERBİYEMİZ VAR

Mahmut Civelek:

Allah hayırlısını nasip etsin. Ben partime küskün filan değilim. Partiye küsmek mi? Ne münasebet. Ben siyasete dün başlamadım. Acemisi değilim. Biz murat ettik, olmadı. Ben yoksam kimse yok gibi bir düşünce ile hareket edecek değiliz. Bundan sonra çok daha fazla çalışacağız. Yazılıyor, çiziliyor, duyuyorum kimi aday adayları telefonlarını kapatmış. Bu doğru değil. Benim telefonlarım sabahtan beri açık. Arayan herkese geri dönüş yapıyorum. Evime ziyarete birçok isim geldi. Benim aday olmamama benden çok üzülmüşler. Artık dostlarımı ben teselli eder oldum. Biz öteki dünyayı da partimizi de çok iyi biliriz. Teşkilat terbiyemiz var. Ona göre hareket edeceğiz.

 

BENİM EVİM, BENİM YUVAM

Ercüment Şahin:

73 aday adayı isim yarıştı. 11 kişilik liste oluşacak idi ve genel merkezimizin kararı doğrultusunda liste oluşturuldu. Listeye ve listede yer alan isimlere saygı duymak gerekiyor. Artık yapacak bir şey yok. Tek yapacağımız çalışmak olmalı. Bütün aday adayı arkadaşlarımız 11 kişilik listede yer almayı hak ediyordu. Bilmesini isterim ki benim evim, yuvam artık Ak Parti’dir. Ak Parti için mücadele etmeye devam edeceğim.

 

CİVELEK LİSTEDE OLMALIYDI

Eyüp Ayar:

Mevcut liste iyi olmuş. Şurası yanlış, burası yanlış diyemem. Olması gereken kimi isimler vardı, onlar olsaydı daha da iyi olurdu. Bugüne kadar bütün il başkanlarımız değerlendirilmişti. Mahmur Civelek’e de imkan tanınsaydı daha iyi olurdu. Madem aday gösterilmeyecekti, o zaman başkanımızı kırmadan çekilmesine imkan tanınabilirdi. Bir bahane bulup adaylık çekilmesi daha şık olurdu. Ben de milletvekili adayı idim. Türkiye genelinde 22 ve 23. dönem milletvekili olan isimlerden hiçbiri listelere alınmadı. Prensip kararı almışlar. Yenilenme istemişler. Buna saygı duyuyorum. Listemizde birbirinden değerli isimler var. Bu işin altından kalkabilecek isimler. Dürüst insanlar. Kamuoyundan tepki almayacak partili arkadaşlarımız hepsi. Radiye hanım tecrübeli bir isim. Sami bey zaten daha önceki listelerde de yer aldı. Mehmet Akif Yılmaz’ı babasıyla birlikte tanıyoruz. O da babasından terbiye almıştır eminim. Ben listeyi olumlu buluyorum.

 

BU ŞARKI BURADA BİTMEZ

Hüseyin Yusuf:

Değerlendirmem yok. Başbakanımız listeyi yaptı. En iyisini yapmışlardır. Kendi adıma bir beklentim vardı elbette. Farklı kriterleri göz önünde bulundurdular demek ki. Ben siyasetimi sürdüreceğim. Bu şarkı burada bitmez.

 

ÇOĞU İSİM KALİTELİYDİ

Hasan Aydınlık:

Aday adayı listesinde yer alan arkadaşlarımızın çoğu kaliteliydi. 11 kişilik listede yer almayı hak ediyorlardı. Listemiz şekillendi. İnşallah hayırlısı olur.

 

EN UYGUN LİSTEDİR

İsmail Barış:

Oluşan bu liste en uygun listedir. Kentimiz için en uygunudur. Genel merkezimiz düşünmüştür. Allah Kocaelimize, Türkiyemize hayırlı etsin.

 

KOCAELİ 9’U ZORLAYACAK

Radiye Sezer Katırcıoğlu:

Listemiz kentimize, ülkemize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum. Kocaeli olarak çok güçlü bir listemiz var. 9. sırayı zorlayacağımıza inanıyorum. Liste açıklanır açıklanmaz çalışmalara başladık. Gece gündüz demeden çalışarak hedefimizi gerçekleştireceğiz. 

 

CİVELEK OLMALIYDI

Alaettin Köksal:

Listeyi beğendim. Çok isabetli isimler var. Hemen hemen hepsini çok yakından tanıyorum. Partimizin 8 milletvekili çıkaracağına inanıyorum. Fakat Mahmut Civelek’in listede olmamasına üzüldüm. Ne yazık ki Civelek’in emeğinin hakkı verilmemiş. Benim aday adaylığıma gelince... Ben AK Parti’ye destek için aday adayı oldum. Sonuç şaşırtmadı.

 

SADECE HAYIRLI OLSUN

Yılmaz Bingöl:

Ben kendi adıma sadece hayırlı olsun diyorum. Benim değerlendirmem çok önemli değil. Önemli olan genel merkezin değerlendirmesi. Ben Yeni Aanayasa ve Yeni Türkiye yolunda üzerime düşen görevi yapacağım. Hedefimiz Yeni Türkiye, hedefimiz 2023.

 

ÇOK GÜZEL BİR LİSTE

Serkan Seyhan:

Hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel bir liste. Bizim için nasip değilmiş. Bu liste ile partimizin 8 milletvekili çıkaracağına inanıyorum. Öte yandan Mahmut Civelek’in listede olmasını bekliyordum. Partimizin çıtasını yükselti. Önemli bir liderdi. Çok başarılı oldu.

 

OLŞEN’İ VEKİL YAPACAĞIZ

Recep Bilal Şengün:

Hakkımızda hayırlısı olsun. Arkadaşlarımıza başarı dileklerimi sunuyorum. AK parti’nin bu liste ile hedefi 8 milletvekili olacaktır. İnanıyorum ki Müge Olşen vekil olarak çıkacak. Bunu başaracağız. Çünkü 2 bayan olmalı. Öte yandan bu listeyi Fikri Işık’ın hazırladığını düşünüyorum.

 

MEVLAM HAYIRLISINI NASİP ETSİN

Zeki Canşi:

Bana bu yolda destek veren herkese teşekkür ediyorum. Mevla’m din ve dünyamız için hakkımızda hayırlısını nasip etsin. Mevla’m, nefsimize uyup da adaletle hükmetmekten bizleri alıkoymasın. Bundan sapanları da ıslah eylesin.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız