FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu23° C / 23° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Civelek: Elini taşın altına koymadan, konuşmayacaksın

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, CHP’li Haydar Akar’ın Cengiz Topel Havalimanı ile ilgili açıklamalarını eleştirdi. Civelek, “Elini taşın altına koymadan konuşmak kolay. Konuşmayacaksın. Bir kere olsun kendisi de Cengiz Topel’den uç

20 Ekim 2014 Saat: 12:27
Civelek: Elini taşın altına koymadan, konuşmayacaksın
Civelek: Elini taşın altına koymadan, konuşmayacaksın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili Haydar Akar önceki gün il binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında Cengiz Topel Havalimanı’yla ilgili AKP’li yöneticileri eleştirmiş, “Bunlarda Cengiz Topel’i işletecek kafa yok. Bu işi CHP’ye bıraksınlar. Biz o hava limanını işletiriz” demişti. Akar’ın “Bunlar” olarak ifade ettiği iktidar partisi AKP’nin İl Başkanı Mahmut Civelek’ten cevap gecikmedi. Civelek gazetemize yaptığı açıklama ile Cengiz Topel Havalimanı’ndaki gelişmelerden bahsetti ve muhalefete yükledi.

 

ŞİMDİLİK GELİŞME YOK
AKP İl Başkanı Mahmut Civelek şöyle konuştu: “Cengiz Topel Havalimanı’yla ilgili şimdilik bir gelişme yok. Ama elbet olacak. Önümüzdeki günlerde çalışmaması gibi bir durum söz konusu değil. Muhalefetin eleştirmek yerine ortak akıl ortaya koyması ve fedakarlık yapması lazım. Biz defalarca toplantı düzenledik. Havalimanını yaşatmak için neler yapabileceğimizi konuştuk. Bu toplantıların hiçbirine muhalefet partilerine mensup olanlar katılmadı. Haydar Bey vekildir, konuşur. Onun işi konuşmakla. Bir kere olsun kendisi de Cengiz Topel’den uçmayı deneseydi keşke. Bir kere olsun buraya nasıl katkı sağlayabileceğini düşünseydi.

 

MAHKEMEYE GÖTÜRMEK OLMAZ
Muhalefet ederken, eleştirirken yapıcı olmak lazım. Konu bulamayınca, eleştirecek bir nokta göremeyince vur Cengiz Topel’den. Böyle olmaz. Muhalefet olarak ‘Her şey kötü’ demek, yapılanları mahkemeye götürmek olmaz. Ben CHP şöyledir filan demeyeceğim. Zaten genel merkez nezdinde siyaset yapılıyor. Bizim bu kent için neler yaparız diye düşünmemiz ve konuşmamız lazım. Tamam kent için bizim yaptığımız herhangi bir projeye, attığımız herhangi bir adıma muhalefet ediyorsun, peki bu kent için ortaya bir şey koyuyor musun? Alternatifini öneriyor musun? Hayır. Karşı fikir ortaya koymadan olmaz. CHP’nin bugün Kocaeli’de yaptığı, ders çalışmayan tembel çocuğun yapılan her sunuma itiraz etmesiyle aynı şey.

 

6 MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAKLARMIŞ
CHP’nin il başkanı açıklama yapıyor, 6 milletvekili çıkaracaklarmış. Bu anlayışla, bu şekilde nasıl 6 milletvekili çıkaracaksın? Millet yapılanları görüyor. Puanını ona göre veriyor. Sen normal bir eleştiriyle, normal bir öneriyle gel başımızın tacına koyalım. Ama biri çıkıyor ‘Havalimanını go-kart pisti yapalım’ diyor. Bir başkası çıkıyor orada ineklerin otladığını söylüyor. Orası go-kart pisti olduğunda, orada inekler otladığında mutlu mu olacaklar bilmiyorum. Ayaklarını uzatıp keyif mi yapacaklar o zaman? Elini taşın altına koymadan konuşmak kolay. Konuşmayacaksın. Gel koy elini taşın altına. Gel sen de çabala havalimanı için, görelim.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız