FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

sağanak25.62° C / 27° C

sağanak

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Civelek: AK Parti hedefi belirledi

AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, 2015 genel seçimlerinde hedeflerinin 8 milletvekili çıkarmak olduğunu ifade etti. Civelek, CHP ve MHP’nin hedefleriyle ilgili ise, “Aç tavuk kendini darı ambarında sanıyor” dedi.

10 Ekim 2014 Saat: 12:58
Civelek: AK Parti hedefi belirledi
Civelek: AK Parti hedefi belirledi

AK Parti’de il yürütme kurulu üyeleri ve belediye başkanları, kongreler öncesi bir değerlendirme yapmak için Antikkapı Restaurant’ta bir araya geldi. İl Başkanı Mahmut Civelek’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Millevekili İlyas Şeker de katılım sağladı. Toplantıda bir konuşma yapan İl Başkanı Mahmut Civelek, Kobani’de yaşanan gelişmeleri değerlendirirken, vahşetin sorumlusunun CHP ve HDP olduğunu kaydetti.

 

ÖRNEK PARTİ OLMUŞTUR
Toplantıda ilk olarak söz alan Başkan Mahmut Civelek, AK Parti’nin demokrasiyi önceleyen bir siyasi parti olduğunu kaydederek, “AK Parti demokrasiye, milletin birlik ve berberliğine gösterdiği saygı ile vesayet sistemini sona erdirmiştir. 12 yılda kimse hayal edemediği ilerlemeleri kaydetmiştir. Hedefimiz cumhuriyetin 100 yılı olan 2023’te ikinci atılımı tamamlamaktır. Partimiz, ülkedeki siyasetin yükseliş dönemini gerçekleştirmiştir. Her anlamda insanımıza ülkemize yakışır hamleler ortaya koymuştur. Demokratik hayatın örnek partisi olmuştur” şeklinde konuştu.

 

GÖNÜL BAĞI DEVAM EDECEK
AK Parti’nin ilkelerine bağlı bir siyasi parti olduğunu ifade eden Civelek, “AK Parti’nin önümüzdeki hedefi, 5. olağan kongresi ile birlikte 2015 seçimlerinden başarılı çıkmaktır. AK Parti, milletin iradesini hakim kılmaya devam edecektir. Kongreler yeni Türkiye’nin ihtiyacı olan yeni anayasanın milletimiz ile buluşması, tam demokrasinin, eşit vatandaşlığın kaynağı, milletin iradesinin, milletin iktidarının kaynağıdır. AKP yeni aşamada millettin yanında olmaya, onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir” dedi.

 

SORUMLU CHP VE HDP
Kobani’ye destek için yapılan şiddet eylemlerinden de bahseden Civelek, “Bayramın ilk gününden beri, CHP ve HDP milleti provoke etmeye çalıştığını seyrediyoruz. Bundan önce çok kez gördük. Şu an belirtilen ölü sayısı 32 olarak açıklandı. Bütün bu vahşetin, şiddetin sorumlusu CHP ve HDP’dir. İnsanları meydanlara inmeye tahrik ediyorlar. İŞİD ile savaşmak istiyorsanız ambulansları, camileri, bankaları yakmaya gerek yok. Kobani’nin intikamını Türkiye’den almaya çalışmak akla mantığa sığmaz. Türkiye 2 milyon mülteciye kapılarını açtı” şeklinde konuştu.

 

HDP İKİ YÜZLÜ PARTİ
Sözlerine devam eden Civelek, “Bu kadar fedakarlık yapan ülkeye bunları yapmak nankörlüktür, kendini bilmezliktir. HDP siyaset tarihini en iki yüzlü partisi olarak tarihe geçmiştir. Hem bize koridor açın diyeceksiniz hem de Kobani’yi saldırıdan korumak için hükümete ateş püsküreceksiniz. Askere taş atan vekil sizin vekiliniz. Kobani değil çözüm süreci vardır. Çözüm süreci biterse Türk-Kürt hepimiz kaybederiz. Milletimiz bu şiddet sarmalına asla düşmeyecektir” ifadelerini kullandı.

 

HER ŞEYİ AYARLADIK
Kongre sürecine de değinen Civelek, bu kongrelerin yenileme ve tazelenme süreci olduğunu belirterek, “İlçe başkanlarımızla çok iyi başarılara imza attık. İlçe başkanlarımızla ilgili söyleyeceğimiz hiçbir şey şu an doğru olmaz. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Bakanımızla birlikte istişarelerimizi yaptık. En kısa zamanda bu elde ettiğimiz raporları genel merkezimize vereceğiz. Yapılan dedikodu ve iftiralara kimse inanmasın. Şu anda kimse hakkında karar verilmedi. Bir tek Gebze İlçe Başkanımız aday olmayacağını açıkladı. Bunun dışında hiçbir ilçe başkanımızla ilgili hiç kimse bir şey bilmiyor. Şu anda her şeyimiz ayarlı. Saat gibi tıkır tıkır gidiyoruz” dedi.

 

HEDEF 8 MİLLETVEKİLİ
Kongre süreçlerinden güçlü bir şekilde çıkmak gerektiğinin altını çizen Civelek, “Bizim hedefimiz milletvekili sayımızı 8’e çıkarmaktır. Diğer siyasi partiler hedeflerinin 6 olduğunu söylüyorlar. Aç tavuk kendini darı ambarında sanıyor. Hedeflerinin olmadığını, gerçekçi olmadığını ortaya koyuyor bu söylemler. Yerel seçimlerde de bu açıklamaları hatırlıyoruz. Muhalefetin tamamı Kocaeli’de kocaman bir sıfırdan ibarettir. Türkiye bir huzur adasına ateş atmaya çalışanlar var” dedi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız