FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Çin'e Büyük Tepki

Ülkü Ocakları ve Türkiye Kamu-Sen öncülüğünde düzenlenen Çin’e tepki yürüyüşüne yüzlerce kişi katıldı

5 Temmuz 2015 Saat: 15:08
Çin'e Büyük Tepki
Çin'e Büyük Tepki

Ülkü Ocakları ve Türkiye Kamu-Sen öncülüğünde düzenlenen Çin’e tepki yürüyüşüne yüzlerce kişi katıldı

Tüm Türkiye’de aynı anda gerçekleşen Doğu Türkistan’a destek eylemleri İzmit’te Ülkü Ocakları ve Türkiye Kamu-Sen öncülüğünde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Merkez Bankası önünde başlayan yürüyüş Sabri Yalım Parkı’nda sonlanırken, ülkücüler attıkları sloganlarla Çin’e tepki gösterdi. Yürüyüşe MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu, Kamu-Sen İl Temsilcisi Veysel Uluman, Türk-Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

ANCAK KINAYABİLİYORUZ

Yürüyüşe katılanlar adına Veysel Uluman bir açıklama yaptı. Çin zulmünün Ramazan ayında durmadığına dikkat çeken Uluman, “Doğu Türkistan’da yıllardır devam eden baskılar, mübarek oruç ayımızda ayyuka vardı. Kur’an yasak, oruç yasak, ezan yasak, başörtüsü yasak, dini eğitim yasak. Biz burada iftardan, iftara, sahurdan, sahura koşarken orada kardeşlerimiz-soydaşlarımız eziliyor, katlediliyor. Oruca niyetlenen gözyaşıyla iftar açıyor. Kuran okumaya niyetlenen kanıyla abdest alıyor. Doğu Türkistan’da Uygur olmanın, Müslüman-Türk olmanın bedelini onlar canları pahasına ödüyorlar. Biz ise buradan ancak kınayabiliyoruz ve buğzediyoruz” dedi.

 

AYNI SAFTA OLMAYIN

Konuşmasında, Doğu Türkistan’ın yanında olduklarının altını çizen Veysel Uluman, “Al bayraktan gök bayrağa selam olsun. Çin’in Kızıl yıldızının Doğu Türkistan’ımızın mavi-beyaz ay yıldızımızı soldurmasına izin vermeyeceğiz. Türkiye Kamu Sen olarak buradayız. Ocaklar, dernekler, sendikalar olarak buradayız. Çin’i kınıyor ve lanetliyoruz. Çin yanlılarını da kınıyoruz. Çin’in bir şey yapmadığını, olayların uydurma olduğunu söyleyenleri de lanetliyoruz. Zulme karşı duruşunuz yok, bari zalimle aynı safta olmayın. Allah’ın gazabı zulmedenlerin üzerine olsun!” Basın açıklamasını ardından Veysel Uluman yürüyüşe katılan vatandaşlarla birlikte Çin Bayrağını yakıp, ayaklarının altında ezdi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız