FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.47° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Çılgın köylüler öyle bir şey yaptı ki seçim tekrarlanacak!

Türkiyenin onuncu köyü diyebilirsiniz orası için.Seçimi protesto ettiler tek bir oy bile atmadılar.YSK da bunun üzerine karar aldı. Kütahyanın Simav Kuşu köylüleri 30 Mart seçimlerinde

17 Nisan 2014 Saat: 14:56
Çılgın köylüler öyle bir şey yaptı ki seçim tekrarlanacak!
Çılgın köylüler öyle bir şey yaptı ki seçim tekrarlanacak!
Türkiye'nin onuncu köyü diyebilirsiniz orası için.Seçimi protesto ettiler tek bir oy bile atmadılar.YSK da bunun üzerine karar aldı.

Kütahya'nın Simav Kuşu köylüleri 30 Mart seçimlerinde sandığı gitmedi ve tek bir oy bile kullanmadı.Hal böyle olunca YSK muhtar ve ihtiyar heyeti seçimi için 1 Haziran'da yeniden seçim yapılmasına karar verdi. Kütahya Kuşu Beldesi'nin köye dönüşmesini proteste eden köylülerden hiç kimse 30 Mart'ta seçime katılmadı.Köyde kurulan dört sandıkta kayıtlı bin 648 seçmenin hiçbiri oy vermedi.

SIFIR OY ÇIKTI

Köylüler, nüfusu 2 binin altına düştüğü için belde statüsünü kaybetmelerini protesto amacıyla karar alıp oy kullanmadılar.Köyden sıfır oy çıktı.

1 HAZİRAN'DA DA SANDIĞA GİTMEZLERSE NE OLACAK?

Kuşulular, "Muhtar değil belediye başkanı seçmek istiyoruz" dediler ve ilginç protestoya imza attılar.Simav Kaymakamı ise seçim yapılana kadar okul müdürünü muhtar vekili olarak atadı.Okul müdürü vekaleten 1 Haziran'a kadar muhtarlık yapacak.

İLÇE SEÇİM KURULU YSK'YA SORDU

Simav İlçe Seçim Kurulu ise YSK'ya başvurup ne yapacağını sordu.YSK'da muhtar ve ihtiyar heyeti seçiminin 1 Haziran'da yeniden yapılmasına karar verdi. Kuşu köyü sakinleri 1 Haziran'da da sandığa gitmezse son derece ilginç bir sivil itaatsizlik örneği ortaya çıkacak.Bu durumda YSK'nın yeni bir karar alması gerekecek.

SON DERECE İLGİNÇ

YSK'daki CHP Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu Hürriyet'e, "Bu son derece ilginç bir sivil itaatsizlik durumu.1 Haziran'da muhtar seçimi tekrarlanacak yine sıfır oy çıkarsa YSK toplanıp durumu değerlendirecek" dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız