FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

sisli18.45° C / 22° C

sisli

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Çiftçiye Müjde

Kocaeli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemil Gülfen, uzun süredir tarım ve hayvancılıkla uğraşanlar için müjde verdi.

29 Ekim 2014 Saat: 12:01
Çiftçiye Müjde
Çiftçiye Müjde

Kocaeli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemil Gülfen, uzun süredir tarım ve hayvancılıkla uğraşanlar için müjde verdi. Gülfen, uzun süredir ilde uygulanmasını istedikleri teşvik programının resmi gazetede yayınlandığı açıkladı.

Kocaeli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemil Gülfen, ilimizde hayvancılık ve tarımla uğraşanların yapacakları yatırımda teşvik alacağı müjdesini verdi. Gülfen, teşvik için uzun süredir uğraştıklarını da belirtti.

TEŞVİKLE SIÇRAYACAĞIZ

Gülfen yaptığı açıklamada “Uzun zamandır ilimizde uygulanması için çalışmalar yürüttüğümüz teşvikler ile ilgili tebliğ resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu tebliğ ile büyükbaş ahır yatırımları, tavuk çiftliği yatırımları, et ve süt işlenmesi ve dağıtım pazarlanması üzerine yapılacak yatırımlar, alternatif enerji ile ilgili yatırımlar ilimizde de teşvik kapsamına alındı. Bu teşviklerin ilimizde tarım ve hayvancılık konusunda bir sıçrama yapacağı kanaatindeyiz” dedi.  

TEŞEKKÜR ETTİ

 “Aynı zamanda Kandıra Gıda Organize İhtisas Sanayi Bölgesi’nin faaliyete geçme zamanına denk geldiği için de üreticilerimize yatırım konusunda çok büyük kolaylık sağlayacaktır” diyen Gülfen, Kocaeli bu teşvikler sayesinde tarım ve hayvancılık ile pazarlamada şahlanacaktır. Bu kapsamda ilimizde uygulanması için emeği geçen bakanımıza, milletvekillerimize gıda tarım il müdürümüze üreticilerimiz adına teşekkürü bir borç biliyoruz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız