FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu16.53° C / 17° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

CHP'nin İstanbullu Vekilleri Gelsin

Yapılması planlanan Sungurlu Barajı’yla ilgili İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, açıklamalarda bulundu

10 Ağustos 2015 Saat: 14:28
CHP'nin İstanbullu Vekilleri Gelsin
CHP'nin İstanbullu Vekilleri Gelsin

Yapılması planlanan Sungurlu Barajı’yla ilgili açıklamada bulunan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “CHP’nin İstanbullu vekilleri gelsin, bakalım bu barajı istemiyorlar mı söylesinler. CHP’nin Kocaelili vekilleri basına düşmek için basit mantıkla şov yapıyorlar” dedi

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan dün partinin il binasında bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Gündeme dair açıklamalarda bulunan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, öncelikle ülkemizde yaşanan terör olaylarını kınayarak sözlerini başladı. Ceyhan, millet olarak terörün karşısında olmaya devam edeceklerini söyledi. Sungurlu Barajı’yla ilgili de açıklamalar yapan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP’nin Kocaeli milletvekillerine yüklendi.


HDP HUSUMETİ KÖRÜKLÜYOR
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, teröre karşı HDP’nin sergilediği tavrın yanlış olduğuna vurgu yaptı. Ceyhan, “Biz AK Parti olarak Kürt vatandaşlarımıza karşı gereken cesur adımları attık. TRT bünyesinde Kürtçe televizyon bile kuruldu. Fakat HDP tüm bu yaşananlara karşı sergilediği tavırla husumeti körüklüyor. HDP, seçmenlerin onlara verdiği yüzde 13’lük mesajı alamamış” dedi.


AKAR’IN ELİNDEN TUTACAĞIM
Daha önceden CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’a yönelik sarf ettiği sözlerini yineleyen Başkan Ceyhan, “Ben daha önceden CHP’li bir milletvekilimizi elinden tutup tramvaya bindireceğimizi söylemiştim. Allah nasip ederse tramvay inşaatı tamamlandığında ben bu sözümü tutmak isterim. CHP’li vekilimizi elinden tutup tramvaya bindireceğim” dedi. Öte yandan valilik binasının önünde yapılacak köprünün de inşaatının başladığını hatırlatan Ceyhan, köprünün kente güzel bir görüntü katacağını söyledi.


BASINA ÇIKMAK İÇİN…
Ceyhan, “Bir şey yapmak için herhangi bir mücadeleye girseler dişimi kıracağım. Bir kere de CHP’li vekiller gelsin, ‘Yahu kardeşim şu işi yapacaktınız. Neden hala yapmadınız” deseler kurban kesecek duruma geldik. Sungurlu Barajı konusunda da böyle bir durum oldu. Yine işin aslını astarını bilmeden, halka yanlış bilgiler vererek çıkıp siyaseten şov yaptılar. Halkı istemezüke getirmenin manası yok. Bu havzayla ilgili karar 2008 yılında alındı. Bu havza içme suyu havzası olarak ilan edildi. Biz köylerimizin yok istemeyiz. Fakat su da hayat için oldukça önemli bir madde olduğunu biliyoruz. CHP’nin İstanbullu vekilleri gelsin. Bakalım onlar da istemiyoruz diyecek mi?” dedi.


DANIŞMA MECLİSİ TARİHLERİ
AK Parti’nin yapacağı danışma meclisi tarihlerinin de revize edildiğini aktaran Başkan Şemsettin Ceyhan, tarihleri kamuoyu ile paylaştı. Buna göre Kandıra 12 Ağustos, Dilovası 15 Ağustos, Çayırova 16 Ağustos, Derince 13 Ağustos, Gölcük 19 Ağustos, Başiskele 20 Ağustos, Karamürsel 21 Ağustos, Gebze 22 Ağustos ve İzmit’te 25 Ağustos tarihlerinde danışma meclisi toplantıları gerçekleştirilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız