FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.47° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

CHP'liler Mitingi Değerlendirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Perşembe Pazarı alanında gerçekleştirdiği mitingle ilgili CHP'li isimler değerlendirmelerde bulundu.

18 Mayıs 2015 Saat: 10:14
CHP'liler Mitingi Değerlendirdi
CHP'liler Mitingi Değerlendirdi

ALTUNYUVA: HEDEFLERİMİZİN ÜZERİNDE KATILIM

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, mitingde hedefledikleri kişi sayısının üzerine çıktıklarını belirterek, "Hedeflerimizin üzerinde bir katılım. Örgütlere, adaylara teşekkür ederim. Mitinge bazı eleştiriler geliyor. Programın sarkmasıyla ilgili eleştiriler var. Ancak biz cenaze haberini aldığımız andan itibaren genele merkezimizle diyalog haline girdik. Aysel Ekşi önemli bir şahsiyettir. Sadece bir milletvekili eşi değildir. ÇYDD'nin kurucu başkanıdır. Cuma akşamı bu cenaze programı belli oldu. Cumartesi sabahı iletildi. Bizim araçlarımız zaten hareket etmişti" dedi.

 

AKAR: BARİYERLERİN DIŞINA TAŞTILAR

Milletvekili Haydar Akar, oldukça coşkulu bir mitinge imza attıklarının altını çizdi. Akar, "Gerçekten çok güzel ve coşkulu mitingti. Bu mitingimizi manipüle etmeye çalıştığını görüyoruz. İnsanların bariyerlerin dışında olduğunu gördük. 50 bin hedefinin yakalandığını düşünüyorum. İnsanlar sabırla bekledi. Dün gerçekten çok güzel bir gün yaşadı Kocaeli. Bu bizim iktidarımızın müjdesi olduğunu düşünüyorum. Bir gazeteci duayenin eşini kaybettik. Genel Başkanımız cenazeye katılmak zorundaydı" diye konuştu.

 

HÜRRİYET: BEKLEMEYE RAĞMEN

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Fatma Kaplan Hürriyet ise gecikmeye rağmen güzel bir mitinge imza attıklarını söyledi. Hürriyet, “2 buçuk saat beklemeye rağmen katılım gerçekten çok güzeldi. Vaatlerimizin doğru işler yaptığımızı görüyoruz. Yaptığımız işler de halkta karşılığını buluyor. İnsanların da onlara hizmet edeceğini bilerek bizleri yalnız bırakması gerçekten çok güzel. Kadınlar çok ön plandaydı. Sahneden muhteşem bir tablo görüyordum. Genel Başkanımız belki kısa konuştu ama oldukça net mesajlar verdi. O yüzden kaç dakika değil de ne konuştuğunun önemli olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

 

DUMLU: 6 VEKİL ÇIKARACAĞIZ

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Turan Dumlu, "Biz genel başkanı karşılamaya gittiğimiz için alana geç girdik. Bazı arkadaşlar beni aradı ve çok bekledik, dayanmadık ve gitmek zorunda kaldık dediler. Yani vatandaşlarımız sıcakta çok bekledi. O yüzden sıkıntı oldu. Daha güzel bir miting olabilirdi. Fakat kürsüden gördüğüm tablo gerçekten çok güzeldi. Çok canlı bir dinleyici kitlesi vardı. Bir de taşıma olmayan bir mitingdi. Bu tablo bize şunu gösteriyor. Biz Kocaeli'den 6 vekil çıkaracağız" dedi.

 

TARHAN: TAŞIMASIZ BİR MİTİNG

Mitingi değerlendiren CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, "Mitingimiz için taşıma yapmadık. Orada bulunan insanlar sadece genel başkanımızın gelişini duyup gelen insanlardı. Yaşanan cenazeden dolayı gecikme yaşanması ve sıcak havaya rağmen insanların heyecanla beklemesi gerçekten çok güzeldi. Geçmiş yıllara oranla da çok kalabalık bir miting oldu. İnsanların heyecanı çok önemliydi. Bu heyecan da alanda bulunan partililerimizde vardı" şeklinde konuştu.

 

KÜÇÜKKAYA: SIFIR TAŞIMALI BİR MİTİNG

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ise sıfır taşımalı bir mitinge imza attıklarını söyledi. Küçükkaya, "Miting güzeldi fakat organizasyon sıkıntımız oldu. Genel Başkanımızın geç kalması biraz sıkıntı yaşattı. Özür diliyorum. Ama ölüm insanların olmayan bir durum. Bir ahde vefa göstermek zorundaydı. Sıfır taşımalı bir Kocaeli mitingi gerçekleştirdik. Zorlamanın olmadığı bir mitingdi. Kimseye baskı yapmadan ve herkesin gönlünce geldiği bir miting oldu" açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız