FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

CHP'DEN TAŞ OCAĞI AÇIKLMASI

Kartepede kurulması gündemde olan Taş ocağı ile ilgili konunun araştırılması ve çevre halkının görüşlerinin alınmasına adına CHP Kocaeli Gençlik Örgütlerinin kurduğu komisyon haftasonu taş ocağının

7 Ocak 2013 Saat: 10:03
CHP'DEN TAŞ OCAĞI AÇIKLMASI
CHP'DEN TAŞ OCAĞI AÇIKLMASI

Kartepede kurulması gündemde olan Taş ocağı ile ilgili konunun araştırılması ve çevre halkının görüşlerinin alınmasına adına CHP Kocaeli Gençlik Örgütlerinin kurduğu komisyon haftasonu taş ocağının kurulacağı alana bizzat giderek önce gözlemde bulundular ve sonrada CHP İl Gençlik Kolları Başkan yardımcısı Ziya SAYGI , Kartepe gençlik kolları başkanı Hami AKYILDIZ ve komisyon üyeleri maşukiye muhtarını ziyaret ederek bölge halkının konuya bakışı hakkında bilgi edindiler.

Chp gençlik örgütlerinin kurduğu komisyon adına Esma Karal’ ın yapmış olduğu basın açıklamasında Taş ocağı inşaatlarda kullanma üzere taş ve benzeri minarelerin açık ocak madenciliği yöntemiyle çıkarıldğı açık tipteki madenlere verilen isimdir. Ama şunlar unutulmamalıdırki Kartepe bölgesi için herhangi bir taş ocağndan taş çıkartmak için patlatılan dinamit, çevreye 3.6 şiddetinde deprem etkisi yaratacaktır. Her bir taş ocağı 1 su kaynağını kurutacaktır. Hava kirliliğini önleyen ve topraktaki suyu tutan ormanlık alanları yok edecektir. Dağların yanında ormanlarada ciddi zarar veren taş ocakları, insan sağlığı başta olmak üzere bulundukları bölgedeki biyoçeşitliliği, tarımı ve tarımsal verimi ciddi ölçüde etkileyecektir.

Maşukiyede buradan taş çıkarılır demekle her yere taş ocağı açamazsınız. Toplumsal maliyet dikkate alınmalıdır. Herhangi bir şey yapılacaksa insan sağlığına, tarıma, hayvancılığa ve en önemlisi orada yaşanlara ne tür zarar vericeği hesaplanmalıdır.

Elde edeceğiniz yarar toplumsal maliyeti geçen bir faaliyetse yapılmaması gerekmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi gençleri olarak bölge halkının ve Kocaeli,de yaşayan gençler olarak yarınlarda çocuklarımıza daha güzel bir Kocaeli bırakmak adına bizlerin hassasiyetine dikkat edilmelidir bu konuyla ilgili bölge halkının bilgilendirilmesi adına çalışmalar ve kitlesel eylemlerimiz olacaktır denildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız