FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.58° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

CHP'de Sayı 18 Oldu

CHP’de milletvekili aday adaylık süreci önceki gün tamamlandı. Fakat geçen dönem de olduğu gibi CHP Genel Merkezi, il başkanlığına tam milletvekili aday adayı listesini göndermedi. Ankara’dan edinilen bilgilere göre sayı 18 oldu

8 Eylül 2015 Saat: 13:55
CHP'de Sayı 18 Oldu
CHP'de Sayı 18 Oldu

CHP’de milletvekili aday adaylık süreci önceki gün tamamlandı. Fakat geçen dönem de olduğu gibi CHP Genel Merkezi, il başkanlığına tam milletvekili aday adayı listesini göndermedi. Ankara’dan edinilen bilgilere göre sayı 18 oldu

CHP’de milletvekili aday adaylık başvuru süreci önceki gün tamamlandı. Edinilen bilgilere göre Kocaeli’de 18 isim aday adaylık başvurusunda bulundu. Bu isimlerin 9’u CHP’nin 7 Haziran genel seçimlerinde milletvekili aday listesinde bulunan isimler. 7 isim ise listeye giremeyen aday adaylarından oluşuyor. Fakat milletvekili aday adaylarıyla ilgili net bir liste bulunmuyor. Çünkü geçtiğimiz dönemde olduğu gibi bu dönem de başvuru sürecinin tamamlanmasına rağmen CHP Genel Merkezi, aday adayları listelerini il başkanlıklarına göndermedi. Genel merkezin bu tavrı örgütler tarafından da hoş karşılanmıyor.


BAŞVURULAR GENEL MERKEZ’E
CHP’de milletvekili aday adaylık başvuruları 7 Haziran genel seçimlerinde olduğu gibi CHP Genel Merkezi’ne yapıldı. CHP’nin il yönetimi başvuru sürecinin içerisinde yer almadı. Geçtiğimiz seçimlerde de başvurular genel merkeze yapılmış ve aday adayı sayısında belirsizlikler yaşanmıştı. Yaşanan olumsuzluklara rağmen CHP yönetiminin tavrı değişmedi ve aday adaylık sistemi geçen dönemki gibi devam etti.


ADAY OLMAYANLAR VAR
CHP’nin geçtiğimiz dönem milletvekili listesinde yer alan Cuma Karavar, Tamer Solakoğlu, Rasim Meriç, Asude Fırat Özkan ve Kemal Nişancı da başvurularını yaptı. CHP’de listede olan isimlerden sadece Ayhan Mutlu ve Sabriye Şahin, aday adaylık başvurusu yapmadı. Bu durumda CHP’nin geçen dönemki listesine göre başvuru sayısında iki açık olmuş oldu.


LİSTE DIŞI 7 İSİM
CHP’de geçtiğimiz dönem milletvekili aday adayı olup da listeye giremeyen 7 isim bu dönem de aday adaylık başvurusunda bulundu. Ehlinaz Torun, Müzeyyen Topçu Tan, Semra Başlak, Tahsin Özer, Yakup Törk, Beyhan Korkmaz, Oğuzhan Kılıç, Hurşit Güneş ve Ufuk Saka milletvekili aday adaylık başvurusunda bulundu.


GENEL MERKEZ’İN 
İLGİNÇ TUTUMU

CHP’nin milletvekili aday adaylıkları il başkanlıklarına değil genel merkeze yapılıyor. Aday adayları, başvuru formlarını alarak Ankara’ya gidiyor ve başvurularını yapıyor. Fakat geçtiğimiz dönemde de olduğu gibi aday adaylık tarihlerinin tamamlanmasının ardından CHP Genel Merkezi’nden, il başkanlığına tam bir liste gönderilmedi. Yani şu an hiçbir CHP’li Kocaeli’den kaç tane aday adayı olduğunu tam olarak bilmiyor. Geçtiğimiz dönem de genel merkez tam milletvekili aday adayı listesini göndermemişti, bu dönem de göndermesi beklenmiyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız