FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.53° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

CHP Türkiye'de Demokratik, Kocaeli'de Monarşik

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ve Parti Meclisi üyesi Gaye Usluer, 11 kişilik milletvekili aday listesiyle ilgili çalışma yapmak üzere ilimize geldi. Fakat Yüceer ve Usluer'in görüşeceği sivil toplum kuruluşlarının isimleri b

30 Mart 2015 Saat: 14:09
CHP Türkiye'de Demokratik, Kocaeli'de Monarşik
CHP Türkiye'de Demokratik, Kocaeli'de Monarşik

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ve Parti Meclisi üyesi Gaye Usluer, 11 kişiden oluşan milletvekili aday listesi üzerinde çalışma yapmak üzere erken saatlerde ilimize geldi. Luxor Garden Otel'e gelen Yüceer ve Usluer, burada İl Başkanı Cihat Altunyuva, il yöneticileri ve ilçe başkanları ile bir araya gelerek birlikte kahvaltı yapıldı. Kahvaltının ardından heyet bir salona kapanarak, isimlerini paylaşmadık sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çeşitli kanaat önderleriyle bir araya gelerek liste üzerinde çalışma yaptı.


SABAH SAATLERİNDE

Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ve Parti Meclisi üyesi Gaye Usluer'in katıldığı kahvaltı programı ilk olarak basına kapalıydı. İl Başkanı Cihat Altunyuva'nın devreye girmesiyle kahvaltının bir bölümü basına açıldı. Fakat yetkililerden yapılacak görüşmelerle ilgili hiçbir bilgi alınamadı. Yalnızca kahvaltının ardından heyetin fotoğraf çektirmesine izin verildi.SALONDA NELER KONUŞULACAK?

CHP Genel Merkezi'nin talimatı doğrultusunda ilimize gelen Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ve Parti Meclisi üyesi Gaye Usluer, 11 kişiden oluşacak milletvekili aday listesinde çalışma yapacak. Çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya gelecek ikiliye, toplantılarda İl Başkanı Cihat Altunyuva, il yöneticileri ve ilçe başkanları da eşlik edecek.


KAPALI KAPILAR ARDINDA

Türkiye'nin dört bir yanında milletvekili adaylarını ön seçim yöntemiyle belirleyen CHP'nin Kocaeli'deki bu tutumu, taraflı tarafsız herkesin eleştirilerine sebep oldu. Milletvekili aday listesi üzerinde çalışma yapılacak toplantının basına kapatılması olağan görülse de hangi kuruluşlarla görüşüleceği yönünde bile tek bir bilgi paylaşılmaması ve her şeyin kapalı kapılar ardından konuşulması partililerin de tepkisini çekti.İLGİNÇ BİR İDDİA

Genel merkezden gelen heyetin, kimlerle görüşeceğinin sır gibi saklanmasıyla ilgili bazı partililer tarafından ortaya atılan ilginç bir iddia da gündeme bomba gibi düştü. Söylentilere göre heyetin görüşeceği kurum temsilcilerini saklamasının altında, CHP'li milletvekili aday adaylarının heyetin görüşeceği kişileri etkileme ihtimali bulunuyormuş. Bu da 'CHP kendisinden bile korkuyor' yorumlarına sebep oldu.AK PARTİ NE YAPMIŞTI?

CHP heyetinin hangi sivil toplum kuruluşları ile görüşeceklerini bile saklaması herkesin tepkisini çekti. Daha geçtiğimiz gün milletvekili adaylarını ön seçimle belirleyen hatta genel başkanının bile ön seçime katıldığı CHP'nin Kocaeli'deki bu monarşik tavrı dikkat çekici bir nokta oldu. CHP'nin rakibi AK Parti ise hatırlanacağı üzere ülke genelinde sivil toplum kuruluşlarının önüne sandık koyarak bir temayül çalışmasına imzasını atmıştı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız