FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu26.33° C / 29° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

CHP Seçimlere Hazırlanıyor

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, olası bir erken seçimle ilgili, “Genel merkezimizin talimatı üzerine örgütlerimizi seçime hazır tutuyoruz” ifadelerini kullandı

4 Ağustos 2015 Saat: 10:53
CHP Seçimlere Hazırlanıyor
CHP Seçimlere Hazırlanıyor

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, olası bir erken seçimle ilgili, “Genel merkezimizin talimatı üzerine örgütlerimizi seçime hazır tutuyoruz” ifadelerini kullandı

CHP’nin AK Parti ile koalisyon görüşmelerini sürdürmesine rağmen Türkiye’de en ağırlıklı görüş, erken seçim. Önceki akşam CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçimden yana söylemesinin ardından tüm partiler gibi CHP de seçim için çalışmalarını başlattı. Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, olası bir erken seçime hazır olduklarını ifade etti. 


YARIN SEÇİM OLSA
Altunyuva, CHP’nin tüm iyi niyetine rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halk iradesini hiçe saydığını söyleyerek, “Bu nedenle Türkiye’de erken seçim kaçınılmaz gözüküyor. Biz de genel merkezden aldığımız talimat doğrultusunda seçimler ilgili önemlerimizi aldık ve çalışmalarımızı başlattık. Örgütlerimizin tamamını seçime hazır tutuyoruz. CHP yarın seçim olsa buna hazır durumdadır” dedi. 


SANDIKLAR TAMAM 
CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, son seçimlerde sandıklarda başarı sağladıklarına dikkat çekerek, “Sandık sorumlularımız hazır. Bunun yanı sıra bazı müşahitler yenilenecek. Bu gibi teknik konularla ilgili çok yoğun bir çalışma içindeyiz. CHP çok deneyimli bir siyasi partidir. Sandık konusunda yine çok iyi bir örgütlenmeye imza atacaktır” ifadelerini kullandı. 


KONGRELER SIKINTI YARATIR 
Altunyuva, kongre takviminin başlamasının erken seçim için bir sıkıntı yaratabileceğini de ifade ederek, “Bir erken seçim noktasında kongrelerin ertelenmesiyle ilgili hem hukukçularımız çalışma yapıyor, hem de Yüksek Seçim Kurulu’ndan görüş alınıyor. Yasal olarak kongrelerimizi yapmak zorundayız. Fakat en az ceza ile süreci öteleme düşüncesi de partimizde var” dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız