FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.06° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Eğitim

CHP’lilerden Sirmen’e Destek Ziyareti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, Denizli Milletvekili Kazım Arslan ve Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, Sefa Sirmen’i ziyaret etmek için ilimize geldi

1 Temmuz 2016 Saat: 13:10
CHP’lilerden Sirmen’e Destek Ziyareti
CHP’lilerden Sirmen’e Destek Ziyareti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, Denizli Milletvekili Kazım Arslan ve Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, Sefa Sirmen’i ziyaret etmek için ilimize geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, Denizli Milletvekili Kazım Arslan ve Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent cezaevine gönderildikten sonra bir rahatsızlık geçiren ve hastanede yatan Sefa Sirmen’i ziyaret etmek için ilimize geldi. Heyeti CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet karşıladı. Heyet CHP il binasında basın açıklaması yaptıktan sonra Umuttepe’ye giderek Sirmen’i ziyaret etti.

 

HEYET OLUŞTURDUK

İl binasında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Genel Başkanımla Sefa Başkan için neler yapabiliriz diye konuştuk. Bunun için bir heyet oluşturduk. Bu heyetle süreci takip edeceğiz. Öncelikle Sefa Bey’e moral vermek için orada olacağız. Sadece ziyaret etmekle kalmayacağız. Partimizde uzman denetçi arkadaşlarımızla birlikte dosyanın bir örneğini aldık. Uzman hukukçularımız partide görev yapan  hukukçu milletvekilleriyle dosyayı inceliyoruz. İş birliği içerisinde parti olarak da bu süreci takip edeceğiz. Mahkumiyet kararı siyasidir. Peşini bırakmayacağız ve sonuna kadar Sefa Bey’e destek olacağız” dedi.

 

BELGELERLE DELİLLENDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Kararın siyasi olduğu delillerle belgelenmiştir. Kaldı ki kamu zararına uğratmak düşüncesi ve suçlaması varsa 100 milyona mal olan olay 500 milyona satılmışsa zarar bunun neresindedir. Ya bunların matematik bilgisi yok ya da adaletsiz siyasi bir kararla karşı karşıyayız. Sefa Başkan yalnız değil. Hukuksuz karara direnmek zorundayız. CHP ayrıştırıcı hükümete direnen tek yapı. Karanlık iktidarı mutlaka göndereceğiz. Laik hukuk devletini yeniden kuracağız. Sorumluluğumuz büyük. Sefa Başkan vicdanlarda ve akıllarda tertemiz bir insandır. Yanında ve arkasındayız. Ne kadar siyasi olsa da mutlaka adalet yerini bulacaktır. 14 yıl önce bu ülkede barış içerisinde yaşarken şimdi her tehditle karşı karşıyayız. Türk halkı bunun farkına varacak ve karanlık iktidarı gönderecektir” diye konuştu.

 

KORKUDAN İÇERİDE TUTUYORLAR

Toplantıda son olarak konuşan Genel Başkan Başdanışmanı ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, “Bugün mahkeme kararları yeterli değil. Beğenilen ve istenilen karar çıkarılıyor. Onlar dürüst insanlarımızı hapis cezalarına mahkum ederek sonra da kusura bakmayın yanıldık derler. Sefa Başkan’ı Türkiye’ye örnek olacak korkusuyla içeride tutuyorlar. Hepimiz onun arkasında olacağız. Türkiye artık kan ve gözyaşıyla anılır oldu. Dün Sakarya’da şehidimiz arkasında ağıt yakıyorduk. Bugün ise Akyazı’ya gideceğiz yine şehit için. Son bir yılda 17 bombalı saldırı 302 insan öldü. Kamuoyuna yansıyan istihbarat verileri ilgili güvenlik güçlerinin uyarıldığını ortaya koyuyor” açıklamasında bulundu. Heyet daha sonra Umuttepe’ye çıkarak Sefa Sirmen’i ziyaret etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız