FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur17.52° C / 18° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

CHP’liler Kartepe’de İhsanoğlu için oy istedi

CHP Kartepe İlçe Örgütü, 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için çalışmalara devam ediyor.

6 Ağustos 2014 Saat: 14:11
CHP’liler Kartepe’de İhsanoğlu için oy istedi
CHP’liler Kartepe’de İhsanoğlu için oy istedi

CHP Kartepe İlçe Örgütü, 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için çalışmalara devam ediyor. Seçimlere bir hafta’dan az bir süre kala çalışmaları hızlandıran Kartepe İlçe Örgütü, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ile birlikte Kartepe Avluburun, Eşme, Uzuntarla ve Ketenciler köylerini ziyaret etti.

CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, ilçe yöneticileri ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar Kartepe’ye bağlı Avluburun, Eşme, Uzuntarla ve Ketenciler köylerini ziyaret edip, ‘Çatı Adayı’ Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu için destek istedi.

DESTEK İSTEDİLER
Ziyaretlere ilk olarak Ketenciler Köyü’nden başlayan CHP’liler, Ketenciler Köyü’nde eski il başkanı Ferhan Şensoy’un evine konuk oldu. Ardından Ketenciler Köyünde hizmet veren Ekoköy de vatandaşla sohbet etti. Ardından sırasıyla Avluburun, Uzuntarla ve Eşme’ye geçen CHP’liler köy sakinlerine Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu anlattı, 10 Ağustos tarihinde yapılacak olan seçimde destek istedi.

UZLAŞIDAN İHSANOĞLU ÇIKTI
Öncelikle seçimlerde mutlaka oy kullanılması gerektiğini ifade eden CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Oyunuzu mutlaka kullanın. Ancak oy kullanmakla bitmiyor, sandıklara sahip çıkmalıyız” dedi. Cumhurbaşkanı adayının partiler üstü, devlet adamı niteliğinde, barış dilini kullanan, her kesime eşit mesafede duran, herkesi kucaklayacak bir kişi olması noktasında birleşildiğini belirten Akar, “Büyük uzlaşı anlayışı çerçevesinde yapılan çalışmalar sonucu Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adının ortaya çıktığını” söyledi.

TÜRK AİLE PROFİLİNE UYUYOR
İhsanoğlu’nun aile yaşantısı olarak da Türk aile profiline uyduğunu ifade eden Akar, “Ekmeleddin İhsanoğlu, tüm kesimlere eşit mesafede duran, uluslararası saygınlığı yüksek bir diplomat bilim adamı, akademisyen, kamu yöneticisi aynı zamanda bir barış elçisi olarak gerek ülkemizdeki iç barışın tesisi gerekse dünya ülkeleri ile barış ve diplomatik ilişkilerin geliştirilmesi açısından büyük bir şanstır. İhsanoğlu, bu ülke için bir barış projesidir” dedi.

MUTLAKA OY KULLANIN
Cumhurbaşkanı’nın siyaset üstü olması gerektiğini ifade eden CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, “ Cumhurbaşkanı Türkiye’de yaşayan 70 milyonun Cumhurbaşkanı olmalı, insanları ayrıştırmamalı” dedi. 10 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin oldukça önemli olduğunu söyleyen Karakadılar, “Siyasi tercihlerinizi başka seçimlerde yapın. Ama çocuklarımızın geleceği için barış için Ekmeleddin İhsanoğlu gibi bir isime ihtiyacımız var. Bir kere zincirlerinizi kırın ve mutlaka oy kullanın “ diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız