FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

CHP İl Başkanı Altunyuva İstifa Etti

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva il başkanlığı görevinden istifa etti. Seçimlere bir aydan kısa bir süre kala istifa eden Altınyuva, "Partimin önünü açmak için istifa ettim" dedi.

3 Ekim 2015 Saat: 12:10
CHP İl Başkanı Altunyuva İstifa Etti
CHP İl Başkanı Altunyuva İstifa Etti

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva il başkanlığı görevinden istifa etti. Seçimlere bir aydan kısa bir süre kala istifa eden Altınyuva, "Partimin önünü açmak için istifa ettim" dedi.

7 Haziran seçimleri öncesi milletvekili adaylığı için il başkanlığından istifa eden Yalçın Kuşkan'dan boşalan koltuğu dolduran Cihat Altunyuva seçimlere bir aydan az bir süre kala istifa etti. CHP İl Başkanlığı'nda gerçekleştirdiği basın toplantısıyla istifasını kamuoyuna duyuran Altınyuva, yerine gelecek il başkanın emrinde çalışmaya devam edeceğini söyledi. Altunyuva istifa nedenini, "Bazı sıkıntılar vardı. Partimin önünü açmak için istifa ettim" şeklinde açıkladı.


KILIÇDAROĞLU'NA VERDİ
İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini dün açıklayan Altunyuva, istifasını önceki gün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na sunduğunu ifade etti. Seçimlere çok az bir süre kala partimizin önüne hedef olarak koyduğu en az 5 milletvekiline ulaşması için bir nöbet değişimi olması gerektiği kanısına vardık. Bu nedenle ben genel başkanımızla bir görüşme yaparak il başkanlığı görevimden affımı talep ettim. Genel başkanımız da bu talebi olumlu karşıladı" dedi.


HER ZAMAN CHP'LİYİM
Partisinin en 5 milletvekili hedefine ulaşması için ve partinin yaşanan sıkıntıların aşılması için istifa kararı aldığını açıklayan Altunyuva, "Partimize yararlı olacağını düşündüğüm için bu kararı verdim. Partimiz en az 5 milletvekili hedefine ulaşmak için bütün gücüyle seferberlik ilan edecektir. Birlikte görev yaptığım tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kocaeli halkına teşekkür ediyorum. Bundan sonra da partimin emrinde olacağım. Ben her zaman CHP’liyim. CHP 1 Kasım'da iktidara gelecektir inancındayım. Bunun için de var gücümüzle çalışacağız” şeklinde konuştu.


GENEL MERKEZ ATAMASI
Yeni il başkanın belirlenmesi süreci ile ilgili konuşan Altınyuva iki seçenek olduğunu belirtti. Atamanın genel merkez tarafından yapılacağını ifade eden Altunyuva, "Genel merkezimiz il yönetim kurulundan birini seçecektir.  İl yönetim kurulumuzun sayısı buna müsaittir. Diğer bir seçenek olarak ta MYK değerlendirmesi sonucu il yönetimi görevden alıp yeni bir il başkanı ve yönetimini atanabilir" dedi. Altunyuva son olarak kararın partisi için hayırlı olacağını ifade ederek, "Bundan sonra yeni gelecek il başkanının vereceği her görevi kendime emir addedip partim için çalışacağım" diyerek açıklamasını bitirdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız