FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

açık19.81° C / 23° C

açık

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

CHP 'de Kulisler Hareketlendi

CHP’de sevim takviminin de netleşmesiyle, ilçe ve il başkanlıkları için adaylar, ortaklıklar, işbirliği yapan isimlerde hareketlilik de artacak

26 Haziran 2015 Saat: 11:30
CHP 'de Kulisler Hareketlendi
CHP 'de Kulisler Hareketlendi

Daha önce İl Başkanlığı için adı geçen CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya’nın, Büyükşehir Belediye Meclisi CHP eski Grup Başkan Vekili Av. Fahri Örengül’ü başkanlıkta desteklediği yönünde parti çevrelerindeki konuşmalar, siyaset gündemini de hareketlendirdi. Ancak, Erenkaya partideki gelişmeler ve kongrelerle ilgili açıklama yapmasına rağmen, Fahri Örengül’e destek verdiği yönünde bir açıklama yapmadı.

KİŞİSEL HESAPLAR YAPILMAMALI

Her zaman CHP’li olduğunu ve partinin daima emrinde olduğunu her fırsatta dile getirdiğini söyleyen CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, artık bütün örgütler bir araya gelmeli ve nerede hata yapıldığı konuşulmalı. Artık örgüt birliktelik içinde hareket etmeli. Artık kişisel hesaplar yapılmamalı. Partinin bütünleşmesi gerekiyor” dedi. Kocaeli’nin çok önemli bir il olduğunu söyleyen Erenkaya, “Burası ne Bursa’ya, ne Diyarbakır’a ne de Elazığ’a benzer. Kocaeli Türkiye’nin gerçeği, bir mozaiği… Kocaeli’de Türkiye ortalamasının altına düşen ne olursa olsun iktidar olamaz. Ankara bunu anlamıyor “ diye konuştu.

HATALAR KONUŞULMALI

1987 yılından beri bu işin mutfağında olduğunu dile getiren Erenkaya, “Kocaeli’de 13­0 olmuşsa, 3 milletvekili zorla çıkarmışsanız il başkanı ya da ilçe başkanı olup o koltukta oturmuşsunuz ne olur. Kimse alınganlık göstermeden hatalar konuşulmalı” dedi. Kocaeli’de partiyi ayağa kaldıracak örgütün halkın desteklediği yürüyüş yoluna çıktığında toplumun dikkatini çekecek insanların artık çıkması gerektiğini söyleyen Erenkaya, “Benim adamım olsun, mantığıyla hareket edilirse kaybederiz. Kim burada en iyiyi yapabilir bu belirlenmeli” ifadelerini kullandı. Kocaeli’de ön seçim yapılmamasını da eleştiren Erenkaya, “Kocaeli’de ön seçim yapılmış olsaydı 4 hatta 5 milletvekili çıkarırdık. Bunu genel merkez dahil her yerde net bir şekilde söylüyorum. Ama bazı arkadaşlar bunu istemedi. Ankara da buna uydu” diye konuştu.

HERKES DESTEKLEYEBİLİR

Adının her seçim döneminde konuşulduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Meclisi CHP eski Gurup Başkan Vekili Av. Fahri Örengül ise,”Şimdilik bunu konuşmak için çok erken. Şuan adaylık için bir fikrim yok” dedi. Partide herkese ağabeylik kardeşlik yaptığını söyleyen Örengül, “Beni herkes destekleyebilir. Bu isim Sefa Sirmen de, Hikmet Erenkaya’da olabilir” diyerek partide herkes tarafından desteklenen bir isim olduğunu belirtti. Örengül, “Artık gruplaşmanın, kavgaların bitmesi lazım. Kocaeli’de 2002’den beri kaybediyoruz. Yeniden toparlanmaya ihtiyacımız var. Oturup hep birlikte ortak akılla görüşülmeli. Hedef 1’incilik olmalı” diye görüş belirtti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız