FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.53° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

CHP’de Kongre Tarihleri Belirleniyor

CHP İzmit İlçe Örgütü uzun süren yer arayışının ardından kongreyi 29 Kasım Pazar günü Halk Eğitim Merkezi’nde yapma kararı aldı. Kandıra İlçe Örgütü 2 Aralık, Başiskele İlçe Örgütü ise 6 Aralık tarihinde kongresini gerçe

10 Kasım 2015 Saat: 16:47
CHP’de Kongre Tarihleri Belirleniyor
CHP’de Kongre Tarihleri Belirleniyor

CHP İzmit İlçe Örgütü uzun süren yer arayışının ardından kongreyi 29 Kasım Pazar günü Halk Eğitim Merkezi’nde yapma kararı aldı. Kandıra İlçe Örgütü 2 Aralık, Başiskele İlçe Örgütü ise 6 Aralık tarihinde kongresini gerçekleştirecek

1 Kasım Genel Seçimleri’nin tamamlanmasının ardından CHP’de gözler kongre sürecine çevrildi. Bugüne dek Körfez, Çayırova ve Gebze ilçe örgütleri kongre tarihlerini netleştirmişti. Bunların yanına İzmit İlçe Örgütü, Başiskele İlçe Örgütü ve Kandıra İlçe Örgütü de eklendi. CHP İzmit, kongresini 29 Kasım Pazar günü Halk Eğitim Merkezi’nde, Kandıra İlçe Örgütü ise 2 Aralık Çarşamba günü Turan Güneş Kültür Sitesi’nde kongrelerini gerçekleştirecek. Başiskele İlçe Kongresi ise 6 Aralık’ta Başiskele’de Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.


YER ARIYORLARDI
CHP İzmit İlçe Örgütü, 1 Kasım Genel Seçimleri öncesinde delege seçimlerini tamamlamıştı. Genel seçim nedeniyle kongresini yapamamış ve seçime en hazır bekleyen örgütlerden biriydi. Fakat yer sıkıntısı nedeniyle kongre tarihini netleştirememişlerdi. Devam eden süreçte Halk Eğitim Merkezi’nde yer ayarlandı ve 29 Kasım Pazar günü olarak kongre tarihi netleştirildi.


SEFA SÖZER ADAY
CHP İzmit İlçe, kongrelerinin en hareketli geçeceği ilçelerden biri olarak gözüküyor. Fakat örgüt seçimleri için şu an mevcut başkan Mehmet Ümit Küçükkaya dışında aday olacağını deklare eden bir isim yok. Aday olması muhtemel isimlerden biri olan Sefa Sözer, adaylıkla ilgili açıklama yaparak gerekli şartların oluşması gerektiğini vurguladı. Sözer, “Şu an mevcut ilçe yönetimine karşı olan üç, dört farklı grup var. Ben hepsinin tek adayı olmak istiyorum. Bir aday daha çıkarsa iyi olmaz. Güçlü bir yönetim, güçlü bir adaylık için tüm grupların onayını almak istiyorum. Bunun için çalışmalarım devam ediyor. 1 hafta içerisinde de adaylık konusundaki durum netleşir” ifadelerini kullandı. 


KONGREYE DAVET ETTİ
Mevcut başkan Mehmet Ümit Küçükkaya, CHP İzmit İçe Örgütü’nün kongresiyle ilgili bilgiler aktarırken, partili delegelere seslendi. Küçükkaya, “Kongremizi 29 Kasım Pazar günü Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirme kararı aldık. Kongrede 417 içle delegemiz oy kullanacak. Kongremizde tüm partililerimiz için bir demokrasi sınavı olacak. Her partilinin kongreye gelip CHP’nin geleceği için taşın altına elini koyması gerekiyor. Tüm partililerimizi kongremize bekliyoruz” açıklamasında bulundu. Diğer yandan İzmit için Melih Kuruçelik ve Cumhur Kesemen’in de aday olacağı kulislerde dillendiriliyor. 


RECEP ŞENOL ADAY 
CHP Kandıra İlçe Örgütü’nün kongresi ise 2 Aralık Çarşamba günü Turan Güneş Kültür Sitesi’nde gerçekleştirilecek. Kandıra İlçe Örgütü’nde şu an delege seçimleri devam ediyor. Delege seçimleri de 3 gün içinde tamamlanacak. Şu an Kandıra İlçe Örgütü için ortaya herhangi bir isim çıkıp aday olacağını deklare etmedi. Kendi adaylığıyla ilgili de konuşan mevcut ilçe başkanı Recep Şenol, “Delege seçimlerinden sonra adaylık noktasındaki düşüncem daha da netleşecek. Öncelikle yönetimdeki arkadaşlarımla görüşeceğim. Mevcut yönetici arkadaşlarım göreve devam etmek istiyor. Delege seçimleri geride kaldıktan sonra kararımızı verip açıklamamızı yapacağız” dedi.


BAŞİSKELE DE BELİRLEDİ
CHP Başiskele İlçe Örgütü de yönetim kurulu toplantısı yaparak kongre tarihini 6 Aralık olarak belirledi. Mevcut başkan İrfan Keskin, bugün ve yarın ilçede delege seçimi yapacaklarını ve 114 delegenin seçileceğini söyledi. Başiskele’de Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek kongrede 15 doğal delege ve 114 seçilecek delegeyle birlikte toplam 129 delege oy kullanacak. Kongrede mevcut başkan İrfan Keskin’in yeniden aday olması bekleniyor. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız