FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.46° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

CHP Çalıştayına Hürriyet’in Gözyaşları Damga Vurdu

CHP İl Başkanlığı “Örgüt İçi Performans Değerlendirme ve Hedef Belirleme Çalıştayı’nı gerçekleştirdi. İl ve ilçelerden katılan partililer 2019 seçimlerine dönük örgüt plan ve projelerini gerçekleşen toplantıda değerlendird

31 Ocak 2016 Saat: 19:11
CHP Çalıştayına Hürriyet’in Gözyaşları Damga Vurdu
CHP Çalıştayına Hürriyet’in Gözyaşları Damga Vurdu

CHP İl Başkanlığı “Örgüt İçi Performans Değerlendirme ve Hedef Belirleme Çalıştayı’nı gerçekleştirdi. İl ve ilçelerden katılan partililer 2019 seçimlerine dönük örgüt plan ve projelerini gerçekleşen toplantıda değerlendirdi. Toplantıda CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, konuşmasında göz yaşlarına hakim olamadı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Örgütü, 2016 yılının ilk “Örgüt İçi Performans Değerlendirme ve Hedef Belirleme Çalıştayı’nı İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın ev sahipliğinde Otel Asya’da gerçekleştirdi. Çalıştaya; il kurulu, ilçe başkan ve yönetim kurulu, il kadın kolları, il gençlik kolları, ilçe kadın kolları üyeleriyle birlikte yaklaşık 200 kişi katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan 2016 yılının ilk çalıştayında, il ve ilçelerde 2019 seçimlerine dönük, örgütlerin siyasal faaliyetlerine yönelik siyasal plan ve projelerin saptanmasının yanı sıra bu projelerin hayata geçirilebilmesi için neler yapılması gerektiği değerlendirildi. Kahvaltı ile başlayan programın ardından program açılış konuşmaları, çalıştay sunumları ve Prof. Dr. Ali Akdemir’in sonuç bildirisinin açıklanmasıyla devam etti. Eşi bıçaklanan Milletvekili Hürriyet de toplantıya katıldı. Bir de konuşma yapan Hürriyet, konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

 

SIRA BİZDE BİZDEN SONRA İRAN’DA

Çalıştay toplantısının ilk konuşmasını gerçekleştiren CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “CHP’nin kocaman ailesi. Burada sizlere bazı düşüncelerimden bahsetmek istiyorum. 13 yıllık AKP döneminde Türkiye demokrasisinde, onarılması zor tahribatlar meydana gelmiştir. Kamu hizmetlerindeki yandaşlıkla toplum ayrıştırılmaktadır. 13 yıllık bu AKP iktidarı döneminde sorun yaşamadığımız komşumuz kalmadı. İran, Rusya, Yunanistan gibi komşularımızla samimiyetimizi kaybettik. Türkiye’nin Ortadoğu durumuna düşmemesi için CHP olarak çok çalıştık. Fakat AKP Hükümeti bizim tüm çabamıza rağmen bu bataklığa sürükledi. Biz Büyük Ortadoğu Projesi’ne baktığımız zaman çevremizde yaşananlardan sonra sıra bize, bizden sonra sıra İran’a gelecek. İsrail’i sıcak denizlere açacak bu projeyi vatandaşlarımıza anlatmamız şart’’ dedi.

 

AMAÇ KORKU İMPARATORLUĞU

AK Parti’nin korku imparatorluğu yaratmak istediğini bu sebeple basın özgürlüklerini kısıtladığını belirten Sarıbay, “AKP, basın özgürlüğünü, gazetecilerin tutuklandığını biliyoruz. Sadece yaptığı haber nedeniyle Can Dündar ile Erdem Gül’ün tutukluğu olduğunu, hangi sebeplerden tutuklandığını biliyoruz. Burada amaç korku imparatorluğu yaratmak. Basını sindirmek. 13 yıllık AKP iktidarı döneminde Güneydoğu’da hala iç savaş yaşanmakta, hendekler kazılmakta. Devlet hukuka göre o bölgede davranmıyor. Devlet ülkede asayiş görevi sağlarken bile hukuku çiğnememeli. Ama maalesef devletimiz hiçbir yerde hukuku uygulamadığı gibi güneydoğuda da uygulamıyor” ifadelerine yer verdi.

 

ZAMANI GELDİĞİNDE YARGILANACAKLAR

AK Parti Hükümeti döneminde şiddetin ve yolsuzluğun arttığını söyleyen Sarıbay, “Kadına yönelik şiddetin dışında, minibüste, sokakta kaba kuvvet kol geziyor. Ülkemizde 81 il içinde 89 cinayetle Kocaeli ilimiz bununla yerini almış. Cinayette 7’nci il olarak kara bir leke üzerimize sürülmüştür. Buda AKP Hükümeti’nin bizleri ne hale getirdiğini ortaya koymaktadır. Yolsuzluk ve rüşvet artmış ve bunu göz göre göre gerçekleştirenlerin hepsi dışarıda geziyor. Yargı bağımsızlığı zedelenerek kendi adamlarını o görevlere getirilerek tutuklama kararları ortadan kaldırılmaktadır. 1982 yılında yaptıklarından dolayı Kenan Evren nasıl yargılandıysa, bu hükümet de aynı şekilde vatana ihanetten yargılanacak” şeklinde konuştu.

 

NEDEN BU PARTİYİ BU HALE GETİRDİK?

Sarıbay son olarak CHP’nin neden oy kaybettiğini ve eski CHP’yi canlandırmak için neler yapılması gerektiğini tartışmaları gerektiğini belirterek, “Bizim bu toplantıyı düzenlemekteki amacımız kocaman CHP ailesini bir araya getirmek. Buraya baktığımda da bunu başardığımızı düşünüyorum. Ama bu yeterli değil. Bu aile Türkiye’de yüzde 25 bandına bağlanmış. Ben bundan utanıyorum. Kendi payıma düşen sorumluluğu da üstleniyorum. Neden bu partiyi bu hale getirdik. Ama gelin burada hep beraber olalım. CHP’nin yüzde 25 bandında olan sıkışıklığını giderelim. Herkes fikirlerini ve eleştirilerini burada özgürce yapsın. Burada açık yüreklilikle söyleyelim. Biz ilçelerimizden ne beklediğimizi söyleyeceğiz. Sizler de bizlerden neler beklediğinizi söyleyerek bu partiyi hak ettiği yere getireceğiz. Ülkemizi 13 yıllık AKP baskısından hep birlikte kurtaralım’’ dedi.

 

KOCAELİ’DE BAŞARILI DEĞİLİZ

Sarıbay’ın ardından kürsüye çıkan Prof. Dr. Ali Akdemir konuşmasında AK Parti Hükümeti’ne yüklenerek, “Kocaeli İl Başkanlığı olarak bundan böyle organize olan iktidara karşı organize olmak ve 2019 seçimlerine hazırlanmak için bu tür programları düzenleyeceğiz. Böylelikle örgütlenme aşamasında daha da güçleneceğiz. Kocaeli’de CHP’nin durumu çok parlak değil. Neden önceden başarılıyken şimdi değiliz? Kuşkusuz bu başarısızlığımızın sebeplerini CHP’nin yöneticilerine yıkamayız.  Büyük Ortadoğu Projesi’nin başarısıdır AKP Hükümeti. Arkası olan bir güçtür. Bu nedenleri ortadan kaldırmak için yoğun bir mücadele vereceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

HÜRRİYET GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI

Son olarak konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet yaşadığı kötü olayı partililer ile paylaşırken göz yaşlarına hakim olamadı. Hürriyet’in eşi, kardeşi Emrah Kaplan tarafından bıçaklanmıştı. Eşinin tedavisi hastanede devam eden Hürriyet, “Biliyorsunuz bir hafta öncesinde maalesef kötü bir olay yaşadım. Hiç kimsenin başına gelmemesini isteyeceğim bir olay. Öncelikle tüm CHP ailesine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Eşim çok iyi. Ölümün kıyısından döndü ama sizlerin duaları ve insancıl yaklaşımlarıyla bunu atlattık. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Basın emekçi arkadaşlarıma yaşananlara insancıl yaklaştıkları için de ayrı bir parantez açıyorum. Ülkemin, kentimin bana yüklediği sorumluluklar var. Toparlanıp eski gücüme döneceğim. 1 hafta sonra yine sizlerle kol kola mücadele vermeye devam edeceğim’’ dedi.

 

ÖRGÜTÜME ZARAR GELECEK DİYE KORKTUM

Kardeşinin gerektiği cezayı çekeceğini ve en büyük korkusunun yaşanan olaydan sonra CHP’ye gelecek olan leke olduğunu ifade eden Hürriyet, “Her zaman örgütümün ve sizlerin emrindeyim. Kardeşimin tutuklanmamasının sebebini bilmiyorum. Şükür ki olaydan bir gün sonra tutuklandı ve şu an Kandıra Cezaevi’nde. Hem cezasını çekecek hem tedavisini görecek. Bu olayda en korktuğum olay örgütüme gelecek bir lekeydi. Şükür ki bu badireyi örgütüme leke gelmeden atlattım. Hepinize tekrardan çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız