FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu15° C / 15° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

CHP Büyük Mitinge Hazırlanıyor

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile 16 Mayıs’ta yapılacak olan büyük mitingin hazırlıklarının son sürat devam ettiğini söyledi.

12 Mayıs 2015 Saat: 14:36
CHP Büyük Mitinge Hazırlanıyor
CHP Büyük Mitinge Hazırlanıyor

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile 16 Mayıs’ta yapılacak olan büyük mitingin hazırlıklarının son sürat devam ettiğini söyledi.

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva haftalık olağan basın toplantısını il binasında gerçekleştirdi. Altunyuva’ya CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar da eşlik etti. Miting hazırlıklarının son sürat devam ettiğini vurgulayan Altunyuva, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla 16 Mayıs’ta Perşembe pazarı alanında yapacağımız büyük miting için çalışmalarımız hızla devam etmektedir” dedi. Mitinge yönelik katılım sayısı vermeyen Altunyuva, “Alan daraltması yapmayacağız. Alanı tıka basa dolduracağız” dedi.

 

ENGELLİLERE YÖNELİK PROJELER

İçinde bulunduğumuz haftanın engelliler haftası olması nedeniyle engellilerin sorunlarına dikkat çeken Altunyuva, “Engellilerin sorunlarının sadece bu günlerde gündeme gelmesi yanlıştır. Herkes potansiyel bir engellidir ve sadece bugünlerde kutlanmasını istemiyoruz. Her gün gündeme getirilmeli ve sorunlara çözüm üretilmelidir. Bizim engelliler ile ilgili seçim bildirgesinde çalışmalarımız mevcut. Engellilere muhtaç aylığı değil, yaşam aylığı vereceğiz. Engellilere yönelik ücretsiz sağlık hizmeti sunacağız. Tıbbı malzeme ve ilaçları ücretsiz sunacağız. Tüm engelli yurttaşlarımızı sosyal güvenlik kapsamına alacağız. Bununla ilgili gerekli çalışmaları yapacağız” dedi.

 

EĞİTİMDE EŞİTLİK

Engellilere eğitimde fırsat eşitliği sunacaklarını söyleyen Altunyuva, “İyi bir eğitim alabilmeleri için eğitim kurumlarının fiziksel koşullarını düzenleyeceğiz. Engelli yurttaşlarımızın yaşam boyu eğitimini sürekli destekleyeceğiz. Engelli istihdamına yönelikte çalışmalar yaparak, istihdamı arttıracağız. Tüm yurttaşlarla birlikte eşit bir sistem kuracağız. Tüm bunları yapacağımıza söz veriyoruz” diye konuştu. AKP’nin verdiği sözlerin arkasında durmadığını ifade eden Altunyuva, “AKP ülkemizin dünyanın en iyi ekonomisine sahip olacağını söylemişti ancak şuan çok gerilerdeyiz. Resmi rakamlara göre genç işsiz sayısının en çok olduğu ülkelerden biriyiz. YHT hattı ile ilgili yapılan mesafe verdiği vaatlerin çok gerisinde” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız