FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu15.54° C / 16° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Cezaevi Kaldırılıyor!!!

İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan, yaklaşık 5 yıldan beri uğraş verdikleri Serdar Mahallesi’ndeki cezaevinin taşınmasıyla ilgili süreçte sona gelindiğini söyledi. Başkan Doğan konuyla ilgili yapt

9 Haziran 2014 Saat: 15:28
Cezaevi Kaldırılıyor!!!
Cezaevi Kaldırılıyor!!!

İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan, yaklaşık 5 yıldan beri uğraş verdikleri Serdar Mahallesi’ndeki cezaevinin taşınmasıyla ilgili süreçte sona gelindiğini söyledi.

Başkan Doğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada cezaevinin 3-4 ay içinde taşınmasının planlandığını belirterek “Cezaevinin boşaltılması için 5 yıldan beri büyük mücadele veriyorduk.Cumhuriyet Başsavcımızla yaptığımız son görüşmede cezaevinin boşaltma işinin 3-4 ay içinde gerçekleşebileceği kaydedildi. Nihayet amacımıza ulaşıyoruz.Cezaevi bu bölgemizin gelişmesine olumsuz etki yapıyordu ve ayrıca şehrin içinde cezaevi görüntüsü şehircilik açısından da uygun değildi” dedi.

EĞİTİM KAMPÜSÜ YAPILACAK

Cezaevinin taşınmasının ardından bölgeye büyük bir eğitim kampüsü yapılacağını söyleyen Başkan Doğan, “İzmit Lisesi, Gazi Lisesi ve Kız Meslek Lisesi’nin yer alacağı içerisinde hem okullar hem spor salonları ve kültürel alanlarıyla dört dörtlük bir eğitim kampüsü yapılacak.Böylece buradan bir mesaj daha vermiş olacağız.Cezaevi yerine okul yapmak mesajı çok anlam ifade ediyor.Keşke hiç cezaevi kavramı olmasa onun yerine bol bol okul yapsak” dedi.Doğan, Gazi ve İzmit Lisesi’nin bulunduğu alan ile ilgili olarak da “ İzmit’in kent kütüphanesine ihtiyacı var.Sanat Sokağı ile birlikte okulların da yer alacağı bölgeyi kent kütüphanesine dönüştürmek istiyoruz.Bu konunun da takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız