FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Yaşam

Cezaevi Arsası İçin Teklifler Alınıyor

C Tipi Cezaevi’nin arsasında yapılacak 16 bin 177 metrekare kapalı alan inşaatının ihalesi için teklifler 27 Haziran’a kadar alınacak

22 Mayıs 2016 Saat: 18:54
Cezaevi Arsası İçin Teklifler Alınıyor
Cezaevi Arsası İçin Teklifler Alınıyor

Geçtiğimiz ekim ayında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla yıkımı gerçekleştirilen C Tipi Cezaevi’nin arsasında yapılacak 16 bin 177 metrekare kapalı alan inşaatının ihalesi için teklifler 27 Haziran’a kadar alınacak

Geçtiğimiz ekim ayında C Tipi Cezaevi’nin yıkımı gerçekleştirilmişti. Cezaevinin yıkımına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da katılmıştı. Bakan Işık, yıkımdan önce boşalacak alana İzmit Lisesi’nin ve İzmit Kız Meslek Lisesi’nin taşınacağını ifade etmişti. Yani boşalan bu alan, bir eğitim sahası haline getirilecek. Yaklaşık 20 milyon lirayı bulması beklenen projeye talip olacak firmalar, 27 Haziran tarihine kadar tekliflerini Nuh Eğitim ve Sağlık Vakfı’na verecek.


DEV BİR DÖNÜŞÜM
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın C Tipi Cezaevi’nin yıkılmadan önce yaptığı açıklamayla buranın bir eğitim alanı haline getirileceğini açıklamıştı. Bu alana İzmit Lisesi ve İzmit Kız Meslek Lisesi için iki adet bina yapılacak. Toplam 16 bin 177 metrekarelik kapalı alan inşaatı içinde bir de modern bir spor salonu inşaatı da bulunuyor. Bu eğitim alanının ismi ise Nuh Çimento Eğitim Kampusu olarak belirlendi.


20 MİLYONLUK İŞ
İşin tahmini bedeli için öngörülen rakam 18-20 milyon lira civarında. Büyük bir sorumluluk üstlenen Nuh Eğitim ve Sağlık Vakfı, kente büyük fayda sağlayacak bu dönüşüm için elini taşın altına koydu. Bu dev ihaleye girmek isteyen firmalar, 27 Haziran tarihine kadar tekliflerini Nuh Eğitim ve Sağlık Vakfı’na teslim edecek. İhale sürecinin tamamlanmasıyla birlikte inşaatın bu yaz başlaması bekleniyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız