FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ceyhan: Yürekleri Varsa Diyarbakır'a Gitsinler

K Parti Kocaeli İl Teşkilatı 85’inci il danışma meclisini gerçekleştirdi.

30 Ocak 2016 Saat: 09:31
Ceyhan: Yürekleri Varsa Diyarbakır'a Gitsinler
Ceyhan: Yürekleri Varsa Diyarbakır'a Gitsinler

AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı 85’inci il danışma meclisini gerçekleştirdi. Mecliste konuşan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan akademisyenlere tepki göstererek, ‘’Şahsım ve teşkilatım adına sizleri protesto ediyorum. Yüreğiniz varsa Diyarbakır’a, şehit cenazelerine gidin’’ dedi

AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı’nın 85’inci il danışma meclisi Antikkapı Restaurant’ta gerçekleştirdi. Ülkede yaşanan kaos ortamı ve terör olayları nedeniyle yoğun güvenlik önlemleri arasında gerçekleştirilen danışma meclisine gelenler tek tek aranarak içeriye alındı. 85’inci il danışma meclisine; Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Harun Karaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın  yanı sıra belediye ve ilçe başkanları ile Diyarbakır’dan iadei ziyaret için ilimize gelen AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, Sur İlçe Başkanı Şeref Yontürk ile beraberindeki 6 kişilik heyet meclis salondaki yerlerini aldı.

 

DURMADAN ÇALIŞIYORUZ

Danışma meclisinin açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ‘’1 Kasım’In üzerinden 3 ay geçti. Bizler AK Parti teşkilatı olarak aldığımız oyu zafer olarak görüyor, ama bu zaferi kibir olarak görmüyoruz. 1 Kasım seçimlerinin sonucu bizim için sadece ve sadece halkımız için daha çok çalışma gayesi güdüyor. Özellikle 1 Kasım seçimlerinden sonra parti olarak zafer kazanmamıza rağmen 3 aydır hem genel merkez teşkilatımız hem Kocaeli teşkilatı olarak durmadan çalışıyoruz’’ dedi.

 

HER AYI VE HAFTAYI PLANLADIK

Çalışma planları hakkında da bilgiler veren Ceyhan, ‘’Genel Merkezimiz çalışırken bizlerde Kocaeli teşkilatı olarak 2016 yılını yıllık olarak planladık, ona göre eylem planı hazırladık. Bizler Ocak ayının ilk haftasından itibaren her ayı ve haftayı planlayıp çalışmalarımıza hız verdik. Bizim esas işimiz 2014’te bu milletin önüne çıkarken verdiğimiz taahhütleri yerine getirmek. Bizler 2016’da çok çalışacağız, 2017 daha çok çalışacağız, 2018’de ondan daha çok çalıaşacağız ki milletin huzuruna çıktığımızda her birimizin yüzü ak olsun’’ ifadelerine yer verdi.

 

AKADEMİSYENLERE DEĞİNDİ

Bir süre önce gözaltına alınan ve serbest bırakılan KOÜ Akademisyenleri hakkında da açıklamalarda bulunan Ceyhan, ‘’Sözde akademisyen olan bir grup hoca denilen kişi bir beyanname imzaladı. Ben buradan o akademisyenlere çok şey söyleyip onları anmak istemiyorum. Eğer yürekleri varsa, eğer acı görmek istiyorlarsa Diyarbakır’a, şehit cenazelerine gidecekler. O nedenle buradan her birini şahsım ve teşkilatım adına protesto ettiğimi ifade ediyorum’’ dedi.

 

PKK’NIN İŞİNİ BİTİRECEĞİZ

Daha sonra kürsüye gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ‘’Siyaset devamlılık istiyor. Bisiklet sürücüsü gibi sürekli pedal çevirmek gerektirir. Dün çalıştık bugün çok yorulduk deme şansımız yok. Atalarımız ne kadar güzel söylemiş. Su uyur düşman uyumaz. Bize düşen sürekli uyanık olmak, çalışmak, gayret etmek. Bunu unutmayacağız. Güneydoğu’da yaşayanları ibretle izliyoruz. Bizi hiçbir zaman rahat bırakmadı PKK. Diyarbakır’daki teröristlerin beyni yıknamış, onları idare eden hainlerde teşeronları. Asla ve asla ne PKK ne PKK ne IŞİD hiçbiri kendiliğinden bir araya gelerek kurulan örgüt değil. Bizi karşı kurulan tuzaklardır. Arkalarında siyonist güçler, Rusya ve avrupa var. Var ama gizli gizli var. Açıkça Çanakkale’deki gibi karşımıza çıkamazlar. Dağlara çıktılar başaramadılar şehirlere indiler. Ama şehirlerde de başarılı olamayacaklar. İşlerini bitireceğiz. Ben buraya gelen Diyarbakır İl Başkanını tebrik ediyorum. Diyarbakır ile gönül köprüsü kurmamızda önemli hizmetleri var. Hizmette sınır yok. Diyarbakıra’da Sur’ da hizmet etmeye varız. Onların açtığı delikleri, oyukları tamir etmeye gönüllüyüz’’ şeklinde konuştu.

 

MEDENİYETİMİZİ İNŞA EDECEĞİZ

İbrahim Karaosmanoğlu’nun ardından söz alan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar birlik ve beraberliğe dikkat çekerek, ‘’Öncelikle bizi burada Kocaelili vatandaşlarımızla bir araya getiren rabbime şükürler olsun. Biz bugün buraya gelir gelmez 2 tane aziz şehidimizin evine ziyarette bulunduk. Allah onların mekanını cennet eylesin. Buradan Diyarbakır’a gelenler çok önemli bir olay gerçekleştirdi. Siz bir çığır açtınız. Dünyaya bir olduğumuzu tekrar hatırlattınız. O günden sonra genel merkezimizden de başka illerden de şehrimize vatandaşlarımız gelmeye başladı. Bunun üzerinde bizim ısrarla durmamız lazım. Bu bizim kurtuluşumuzdur. Bizi bir kılan değerlerimizin üzerinde tekrar medeniyetimizi inşa edeceğiz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız