FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.53° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ceyhan, Yeni Stadyumu Yerinde İnceledi

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan beraberindeki il yönetimiyle birlikte Alikahya bölgesinde yapımı süren Kocaeli Stadyumunu yerinde inceleyerek son durum hakkında bilgi aldı

9 Şubat 2016 Saat: 09:58
Ceyhan, Yeni Stadyumu Yerinde İnceledi
Ceyhan, Yeni Stadyumu Yerinde İnceledi

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan beraberindeki il yönetimiyle birlikte Alikahya bölgesinde yapımı süren Kocaeli Stadyumunu yerinde inceleyerek son durum hakkında bilgi aldı

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TOKİ ortaklığında inşası devam eden Kocaeli Stadyumunu dün yerinde inceledi. 89 bin metrekare alan içerisinde 33 bin kişi ve bin 700 araç kapasiteli dev proje hakkında bilgi alan Ceyhan’a gezi sırasında; AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ile il yönetiminden birçok isim eşlik etti. Stadyumun son durumu hakkında kafileye bilgi veren Kocaeli Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Cintimar, yapımı süren stadyumu Ramazan Bayramın’dan sonraya yetiştirmek için yoğun bir çaba harcadıklarını söyledi.


HAZİRAN’DA HİZMETE SUNMAYI PLANLIYORUZ
İnşatı devam eden stadyum hakkında bilgi veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Cintimar, “Kocaeli gençliğine vermiş olduğunuz bu destekten dolayı teşekkür ederim. Kocaeli’de hükümetimizin ve devletimizin son 4 yılda yapmış olduğu yatırım miktarı yaklaşık 240 milyon civarındadır. Bu 240 milyonun içerisinde 22 tane farklı yatırım vardır. Bunların en büyüklerinden birisi de şu anda önünde durduğumuz 33 bin kişilik Kocaeli Stadyumu’dur. Kocaeli Stadyumu yaklaşık 120 milyon bedeli olan bir inşaattır. Ülkemizde Dünya ve Avrupa Şampiyonalarının yapılacağı 8 stadyumdan biridir. Resmi kapasitesiyle 33 bin kişilik koltuğa sahiptir. Türkiye’nin en yeşil stadyumlarından bir tanesidir. İçerisinde bin 730 araçlık kapalı otoparkıyla birlikte çevresinde aşağı yukarı 4 bine yakın ağaçlandırılacak bir mekan söz konusudur. İnşaatımız şu anda yüzde 75 seviyesindedir. Haziran ayı itibariyle tamamlanarak Türk sporunun hizmetine sunulması planlanıyor’’ dedi.


BÜYÜK BİR AVANTAJIMIZ VAR
Projenin sadece Kocaeli için değil tüm Türkiye için önemli olduğunu savunan Cintimar, ‘’Stadyumun içerisinde birçok organizasyon yapılabilecek bir durum söz konusudur. Konserler, sosyo-kültürel faaliyetler bunun yanı sıra da yine Türk Milli Takımı’nın futbol müsabakalarının oynanabileceği standartlara sahiptir. Yapılmasının asıl sebeplerinden biri de budur. Bizim burada büyük bir avantajımız var. İstanbul’a yakın olması, hem hızlı tren hem deniz hem karayolu ulaşımı konusunda önemli bir noktada yer alıyor. Bunun dışında da 22 tane farklı tesisimiz bulunmaktadır. Gençlik merkezleri, spor salonları, açık sahalar, farklı branşların yer aldığı çok amaçlı salonlar da bulunmaktadır’’ şeklinde konuştu.


YÜZDE 70’İ TAMAMLANDI
Cintimar’ın ardından proje hakkında fikirlerini beyan eden AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ise, “Bugün bizler de Sayın Milletvekilimiz Mehmet Akif Yılmaz, il yönetimimizdeki arkadaşlarımız ve ilçe başkanımızla beraber geldik. Gayemiz hem otobandan geçerken uzaktan uzağa temellerini gördüğümüz, şimdi de yavaş yavaş kabaca yüzde 60-70 seviyesine gelen stadımızı hem bugün yönetimimizle beraber gelelim hem firmamıza moral verelim hem de kentimize yazın katacak olduğumuz güzel bir stadımızı da yerinde görelim dedik. Tabi AK Parti olarak da seçimin öncesi ve sonrası çalışmalarımız devam ediyor. Hükümetimizin devlet eliyle yapmış olduğu yatırımlar hızlı bir şekilde yükselip nihayete ererken bir yandan da Büyükşehir ve Belediyelerimizin çalışmaları da aynı şekilde devam ediyor. Ana gayemiz Kocaeli halkına daha güzel, daha tesisleşmiş, daha faydalı hizmetler alabileceği güzel bir kent yapmak’’ ifadelerine yer verdi.


GURURUNU YAŞIYORUZ
Son olarak söz alan AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ise yaptığı açıklamada, “Biz de AK Parti il yönetimimizle birlikte ‘Onlar konuşur, AK Parti yapar’ sloganının en müşahhas eseri olan güzel nadide eserinin önünde inşallah incelemelerde bulunmak üzere buraya geldik. İl müdürümüz burada bizlere bilgileri aktardı. İnşallah Haziran’da Kocaeli’miz yeni, güzel, büyük bir spor tesisine kavuşacak. Büyükşehirimize yönelik hizmet vereceğimiz yeni bir alana kavuşuyoruz. Allah buna vesile olanlardan razı olsun. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere değerli Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, AK Parti kadroları şu anda Türkiye’nin dört bir yanında bu tür hizmetleri üretmenin heyecanını yaşıyor. Bir, iki hafta önce Kocaeli iki barajın temelini attık. Seçimden sonra da vadettiğimiz projelerin yüzde 66’sını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bunun onurunu gururunu yaşıyoruz’’ dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız