FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur18.87° C / 21° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ceyhan : SP' yle İttitfakta Karar Genel Merkezimizin

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, SP ile ittifak konusunda kararı genel merkezin vereceğini ifade ederek, “Bizler her kararın arkasında oluruz” dedi. SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ise, “Çıkacak sonucu bekliyoruz” ifadelerini kull

7 Eylül 2015 Saat: 11:03
Ceyhan : SP' yle İttitfakta Karar Genel Merkezimizin
Ceyhan : SP' yle İttitfakta Karar Genel Merkezimizin

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, SP ile ittifak konusunda kararı genel merkezin vereceğini ifade ederek, “Bizler her kararın arkasında oluruz” dedi. SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ise, “Çıkacak sonucu bekliyoruz” ifadelerini kullandı

1 Kasım seçimleri incesinde AK Parti ile Saadet Partisi (SP), ittifak görüşmelerini başlattı. Bu konuda parti genel merkezleri tarafından oluşturulan heyet görüşmeleri sürdürürken, biz de süreçle ilgili AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın görüşlerine başvurduk. Ceyhan, konunun henüz olgunlaşmadığını ifade etti.

 

KARARI TARTIŞMAYIZ

AK Parti’nin Kocaeli teşkilatlarının, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ve yönetiminin aldığı her kararın arkasında olduğunu ifade eden Ceyhan, “Nasıl 7 Haziran seçimlerinin ardından gerek koalisyon görüşmelerinde, gerekse de erken seçim kararında genel merkezimizin aldığı kararları tartışmadıysak, bundan sonraki kararları da tartışmayacağız ve destekleyeceğiz” diye konuştu. Ceyhan, ittifak konusunun henüz netleşmediğini de ifade ederek, “Yorum yapmak için henüz erken” şeklinde konuştu.

 

GENEL MERKEZ

SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ise, AK Parti ile Saadet Partisi arasındaki ittifak görüşmelerinin genel merkezler kanadında devam ettiğini aktardı. Ejderoğlu, “Bizler teşkilatlar olarak kesinlikle sürecin içinde yer almıyoruz. Genel merkez nezdinde bu süreçler yürütülüyor. Çıkacak sonuca göre bir ittifak kurulacak ya da kurulmayacak. Bu aşamada biz, tek başımıza seçime girecek gibi çalışıyoruz” dedi.

PARTİ FARKETMEZ
İttifak görüşmelerinde önemli olanın uzlaşma kültürü olduğuna dikkat çeken İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, “İttifak görüşmelerindeki en temel kriter uzlaşma kültürüdür. Uzlaşma kültürü olduğu sürece AK Parti’yle de CHP’yle de MHP’yle de ittifak kurulabilir” dedi. Önemli olanın Saadet Partisi’nin meclise girmesi olduğunu kaydeden Ejderoğlu, “Önemli olan bizlerin meclise girmesidir. Meclise giremeden bizim bir faydamız yok. AK Parti’yle de ittifak kurulursa, BBP ile nasıl çalıştıysak aynı şekilde çalışacağız” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız