FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu25° C / 25° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ceyhan : Akşener Adam Gibi Adamdır

AK Parti İl ve İlçe Gençlik Kolları’nın etkinliğine katılan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Meral Akşener ile ilgili atılan iftiralar hakkında konuştu. Açıklamaları kınayan Ceyhan, “Meral Hanım, adam gibi adam” dedi

14 Mayıs 2015 Saat: 10:02
Ceyhan : Akşener Adam Gibi Adamdır
Ceyhan : Akşener Adam Gibi Adamdır

AK Parti İl ve İlçe Gençlik Kolları’nın etkinliğine katılan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Meral Akşener ile ilgili atılan iftiralar hakkında konuştu. Açıklamaları kınayan Ceyhan, “Meral Hanım, adam gibi adam” dedi

AK Parti İl Gençlik Kolları ve İzmit İlçe Gençlik Kolları başkanlıkları, dün Sekapark'ta bisikletleriyle bir araya gelerek “Yeni Türkiye'nin elçileri, Kocaeli'nin AK Gençleri” projesini tanıttı. AK gençleri, seçime kadar miting davetiyelerini, seçim beyannamelerini bisikletlerle dağıtacak. Etkinliğe; İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Enes Akbal ve gençlik kollarına üye birçok genç katıldı. Şemsettin Ceyhan projenin tanıtımını yaptıktan sonra Meral Akşener’e atılan kaset iftiraları ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. 


KOCAELİLİ KARDEŞİM NAMUSUNUZDUR
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, gençleri projeden dolayı kutladıktan sonra gündeme dair açıklamalarda bulundu. MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener hakkında çıkan kaset iddiaları ile ilgili konuşan Ceyhan, “Kentimizin bu zor şartlarda yetiştirdiği özellikle ablalığıyla her kesimin takdirini kazanan Milletvekilimiz Meral Akşener için ortaya çıkan bu durumu hem şahsen hem de parti olarak kınıyorum. Meral Hanım adam gibi adam. Biz bel altı kaset siyaseti her zaman kınadık. Bu hem siyasi duruşumdur hem de Kocaelili kardeşim namusunuzdur” dedi.


KASETLE YAPILAN SİYASETE İZİN VERMEYECEĞİZ
Akşener'e destek veren konuşmasına devam eden Ceyhan, “Bu kavramlar üzerinden kimsenin kimse üzerinde siyaset yapmasına kumpas kurmasına izin vermeyeceğiz. Kasetle genel başkan değiştirenlere de İnşallah bir örnek olur. İnşallah bundan sonra da böyle bir şeyin olmamasını temenni ediyorum” diye konuştu. Sabancı Kültür Merkezi'ndeki beyanname programını da değerlendiren Ceyhan, “Birileri adayını tanıtamadığı halde biz siyasi parti faaliyeti olmadan kentimizdeki sivil toplum kuruluşları, muhtarları davet ettiğimiz çok büyük kısmının da katıldığı proje faaliyetimizi icra ettik. Bizler AK Parti olarak hayal satmadık, yalan söylemedik oy almak için popülist söylemlerde bulunmadık. Bugün de aynısını yapıyoruz” dedi.


AKAR'IN SÖZLERİ SİYASET DİLİNE YAKIŞMIYOR
CHP Milletvekili Haydar Akar'ı söylemleri sebebiyle eleştiren Ceyhan, “Muhalefet partilerinin popülist söylemlerden başka yapacak hiçbir şeyinin olmadığını gördük. Zaten yapacak hiçbir vaatleri olmadığını da gördük. İl başkanları ve milletvekili adayları eskiye dönmeye, eski korkularını ortaya çıkartmaya, ağza alınmayacak siyaset yapmaya başladılar. CHP Milletvekili Haydar Beyin söyledikleri siyaset diline yakışmıyor. Kentteki iklime uygun düşmüyor. Bizatihi kendine iade ediyorum. Haydar Bey'e hatırlatmak isterim ki bu söylemlerin hiçbiri ne kendisine ne de partisine bir şey katmaz" şeklinde konuştu.


HAKKIMI SAKLI TUTUYORUM
Ardından MHP İl Başkanı Aydın Ünlü'nün açıklamasına cevap veren Ceyhan, "Aydın Bey sizlere beyanatta bulunmuş “Şemsettin Ceyhan sadece bir ay asgari ücretle geçinsin siyaseti bırakırım” demiş. Ben Aydın Bey'i severim. Hukukumuz vardır. Söylediği iddiayı yerine getirmekte bir durum yok ama siyasette ilerleyeceğini düşünüyorum. O yüzden siyasetten uzak durmaması, istifa etmemesi için ben şu an konuşma hakkımı saklı tutuyorum. Aydın Bey zaten seçim hezimeti sonucu istifa edecek gibi görünüyor. Herhalde kendine kılıf arıyor. Ben kılıfı olmayayım böyle küçük komik beyanatların konuşulmasına bile gerek yok. Alanlarda, sokaklarda AK Parti'den başka kimse yok" dedi.  224 projenin yer aldığı seçim beyannamelerini de değerlendiren Başkan Ceyhan, projelerin yüzde 50’sinin ulaşımla ilgili olduğunu kaydetti. .

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız