FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

sağanak18.52° C / 19° C

sağanak

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ceyhan: 100 Bini Geçtik

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, partisinin cumartesi günü düzenlediği mitingi yorumladı. 100 binin üzerinde kişinin mitinge katıldığını ileri süre Ceyhan, vatandaşın kapatılan yollar nedeniyle yolda kalmasına da değinerek “Va

25 Mayıs 2015 Saat: 16:57
Ceyhan: 100 Bini Geçtik
Ceyhan: 100 Bini Geçtik

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, partisinin cumartesi günü düzenlediği mitingi yorumladı. 100 binin üzerinde kişinin mitinge katıldığını ileri süre Ceyhan, vatandaşın kapatılan yollar nedeniyle yolda kalmasına da değinerek “Vatandaşa sıkıntı yaşattığımızı biliyoruz” dedi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, parti binasında haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştirdi. İl Başkanı Ceyhan’ın gündeminde, geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleştirilen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun mitingi vardı. Ceyhan, miting öncesinde, il teşkilatı olarak yaptıkları çalışmalardan detaylı bilgiler verdi. Mitingden üç hafta önce çalışmaya başladıklarını kaydeden Ceyhan, 20 bin adet pankart, 800 bin el ilanı, 3 bin adet davetiye, 2 bin afiş dağıttıklarını aktardı.

 

125 BİN KİŞİYİ ARADIK

Mitinge katılım nedeniyle Kocaeli halkına teşekkür eden Ceyhan, “Bu seçim dönemi için en görkemli mitingi yaptık. Güçlü bir mitingi hep birlikte yaptık. Muhalefetin yaptığı, mitinglerdeki hüsranları da açık ve seçik bir biçimde görmüştük. 70 adet telefon temin ederek, bütün üyelerimizi tek tek aradık. 125 bin 500 kişiye erişebilmişiz. 250 bin üyemizin yarısına ulaşıldı. Davet edildi” dedi. Ceyhan, Başbakan Davutoğlu’nun daha önceki miting programları nedeniyle 2 saat gecikmeli olarak kürsüye çıktığını söyleyerek “Ama kimse de alanı terk etmedi. Biz bu işlere sadece siyaset olarak bakmıyoruz, dava ve sevda olarak bakıyoruz” dedi.

 

VATANDAŞA SIKINTI YAŞATTIK

Miting için kapatılan yollar nedeniyle vatandaşların saatlerce trafikte kalmasına da değinen Ceyhan, vatandaşlara sıkıntı çıkardıklarını kabul etti. Ceyhan konuyla ilgili olarak,  “Alan saat 16.00’dan itibaren dolmaya başladı. Cumhurbaşkanı’mızın mitinginde yaşanan ulaşım sıkıntılarının yaşanmaması için emniyetle temasa geçtik. Tabii ki vatandaşlarımıza en azından birkaç saatlik bir sıkıntı yaşattığımızı biliyoruz ama biz o alanı güvenliğe almak zorundaydık” ifadelerine yer verdi.

 

BAYRAKLARI TOPLAYACAĞIZ

Kentin neredeyse her yerine AK Parti bayrağı asılmasına da temas eden Ceyhan, süsmelerle ilgili, “Miting öncesinde yapmış olduğumuz çalışmalarda özellikle bayraklama konusu çok dikkat ettiğimiz bir konuydu” dedi. Parti bayraklarının bir ekip tarafında da toplanmaya başladığını söyleyen Ceyhan, “Daha fazlasını” asarız dedi. Diğer yandan İl Başkanı Ceyhan, bu akşamdan itibaren Yürüyüş Yolu’ndan başlayarak bayraklarını toplayacaklarını ifade etti. Ceyhan, “CHP bayraklarını indirmezse daha fazlasını asarız. Bugün beni salsanız gider yine bayrak asarız. Muhalefetin de buna dikkat etmesi kent açısından önemli” dedi.

 

TAŞIMA YAPMADIK

Ceyhan sözlerinin devamında, 100 bin kişiden fazla kişinin mitinge geldiğini ileri sürdü ve “Biz Perşembe Pazarı alanını dolduracağımızı ve dışarıya taşıracağımızı söyledik ve 100 bin hedef koyduk. Kalabalığa baktığımızda 100 binin üzerine de çıktığımızı görüyoruz” dedi. Kent dışından taşıma yapıldığıyla ilgili görüşlere de değinen Ceyhan, “Biz bu mitingimizi İzmit ve diğer ilçeler olarak iki etaplı yaptık. Gelmek isteyen ne kadar vatandaşımız varsa ki bunlar bazen 70’indeki insanlar oldu. Biz bunları aldık ve buraya taşıdık. Biz açık açık söylüyoruz. İl dışında otobüsle katılım yapmadık. Gebze’deki araçların plakası 34’tür. Bunu, CHP’nin mitinginde de gördük” dedi.

 

MHP’Yİ ELEŞTİRDİ

Miting günü saat 19.00’daki fotoğrafı da göstererek MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün yaptığı paylaşımı eleştiren Şemsettin Ceyhan, “Aydın Bey’i severim. MHP İl Başkanı’mızdır. Kendisinin 17.30’daki paylaşımını danışman arkadaşım getirdi. ‘Perşembe Pazarı seçim bürosu açılışı’ gibi demiş. Aydın Bey, kavram ve diğer konularda karmaşıklık yaşıyor. Ben şimdi Aydın Bey’e buradan bir iyilik yapacağım, bizim mitingimizin fotoğrafını kullanması izniyle kendisine gönderebilirim. Biz, bir miting yapana kadar bu kentin göreceği en büyük miting yine AK Parti’nin mitingi olacaktır. Aydın Bey, 100 bin kişilik bir miting nasıl olur diye kendisiyle bir çay içebilirim. MHP gün daraldıkça, ne yapacağını şaşırıyor. Şimdi yağcılığa, yağ dağıtmaya başlamışlar. Yağ şişelerinin üzerine bir şeyin ismini yazmakla bu iş olmaz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız