FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Eğitim

Çevreci Okullar Ödüllerini Aldı

İzmit Belediyesi atık maddelerin geri dönüşümünü sağlamak adına okullarla birlikte yürüttüğü kampanya sonucu dereceye giren okullara ödüllerini dağıttı

7 Haziran 2016 Saat: 17:03
Çevreci Okullar Ödüllerini Aldı
Çevreci Okullar Ödüllerini Aldı

İzmit Belediyesi atık maddelerin geri dönüşümünü sağlamak adına okullarla birlikte yürüttüğü kampanya sonucu dereceye giren okullara ödüllerini dağıttı

İzmit Belediyesi ambalaj atıkları, bitkisel atık yağlar, atık pil, e-atık, hurda araçlar ve ömrünü tamamlamış lastiklerin geri dönüşümü için düzenlediği projeler sonucu okullarda çevre eğitimi vererek okullarda kampanyalar yürüttü. Kampanyalar sonrası ambalaj atıkları, atık piller ve e-atık kategorilerinde dereceye giren okullara ödülleri İzmit Belediyesi önünde düzenlenen programla teslim edildi. Programa okullarda bulunan öğrenciler, öğretmenler ve aileler katılım gösterdi. Programda Ulubatlı Hasan Ortaokulu’nun müzik dinletisinin ardından Ana Kucağı Anaokulu öğrencilerinin gösterisiyle devam etti. Ardından dereceye giren okullara ödülleri dağıtıldı.


GERİ DÖNÜŞÜM 
Yarışma kapsamında okullardan Eylül 2015 ve Mayıs 2016 döneminde 130 ton ambalaj atığı, 15 ton e-atık, 3 ton atık pil toplandı. İzmit Belediyesi 2009 yılından bu yana okullardan toplanan 5 bin ton ambalaj atığı karşılığında, 28 bin paket A4 kağıdı, 52 adet bilgisayar, 97 adet dizüstü bilgisayar, 82 adet projeksiyon cihazı, 12 adet fotokopi makinesi, 40 adet yazıcı, 3 adet akıllı tahta, 2 adet klima, 1 adet kamera, 1 adet televizyon ve çok sayıda sarf malzeme dağıttı.


GELECEĞE EMANETİMİ
Programda konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan şunları söyledi: “Çocuklarımız yaptıkları gösterilerle önemli mesajlar verdiler. Bu çalışmaların hepsi çevre ve geri dönüşümle ilgili kavramları içeriyor. Bizler kabul edelim ki Allah’ın bize verdiği doğaya ve çevreye sahip çıkmıyoruz. Bu Allah tarafından bize verilmiş geleceğe daha iyi şekilde ulaştırmamız gereken bir emanettir. Çocuklarımızı bu konuda daha iyi yetiştirmeliyiz. Bizler de bu konuda daha duyarlı olarak çocuklarımıza, temiz toprak, temiz su ve temiz hava bırakmalıyız. Bugün burada bu duyarlılığı gösteren tüm okullarımıza, öğrencilerimize teşekkür ediyorum ve çevre haftalarını kutluyorum” ifadelerini kullandı.


DERECEYE GİRENLER
Kampanya sonucu ambalaj atıkları kategorisinde üçüncü Ali Kahya Fatih Ortaokulu, ikinci Zübeyde Hanım İlkokulu, birinci Ertuğrul Gazi İlkokulu oldu. Atık piller kategorisinde üçüncü Akmeşe İlkokulu, ikinci Kılıçaslan İlkokulu, birinci ODTÜ Geliştirme Vakıf Özel KYÖD İlkokulu olurken e-atık kategorisinde üçüncü Ulusal Egemenlik Ortaokulu, ikinci ODTÜ Geliştirme Vakıf Özel KYÖD İlkokulu, birinci ise Ulusal Egemenlik İlkokulu oldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız