CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.53° C / 19° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

CENGİZ TOPEL HAVAALANI CANLANACAK

Geçtiğimiz yıl sivil havacılığa açılan Kocaeli Cengiz Topel Havaalanı, bir türlü istenilen hareketliliğe kavuşamadı. Önceki hafta bir havayolu şirketi hava limanından çekildi. Konuyu değerlendiren ak

14 Nisan 2013 Saat: 13:19
CENGİZ TOPEL HAVAALANI CANLANACAK
CENGİZ TOPEL HAVAALANI CANLANACAK

Geçtiğimiz yıl sivil havacılığa açılan Kocaeli Cengiz Topel Havaalanı, bir türlü istenilen hareketliliğe kavuşamadı. Önceki hafta bir havayolu şirketi hava limanından çekildi. Konuyu değerlendiren ak parti milletvekili Muzaffer Baştopçu Cengiz Topel’in canlılık kazanacağına inandığını dile getirdi.

Geçtiğimiz yıl sivil havacılığa açılan Kocaeli Cengiz Topel Havaalanı, bir türlü istenilen hareketliliğe kavuşamadı. Önceki hafta da son havayolu şirketi de hava alanında ayrıldı.

Bu durum özellikle de işadamları tarafından üzüntüyle karşılandı. İş adamları dernekleri düzenledikleri basın toplantılarında havalimanın kapanmamasını Türk hava yolu şirketinin buradan da seferler düzenlemesi gerektiğini vurgulamışlardı.

Fakat Cengiz Topel de 2012 Mart sonu itibariyle Kocaeli’den 13.765 yolcu taşınırken, 2013 Mart sonu itibariyle bu sayı 5.633 olarak gerçekleşti. Bir önceki döneme göre; yolcu sayısındaki düşüş yüzde 59 oldu. Tüm bunlara rağmen kent yöneticileri Cengiz topeli canlandırmak için yoğun çaba harcıyor. Ak parti milletvekili Muzaffer Baştopçu’da havaalanın gelişeceğine inanıyor.

Bakalım önümüzdeki günlerde havaalanında nasıl bir atılım gerçekleştirilecek bekleyip göreceğiz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız