FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu28° C / 28° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Cengiz Sarıbay: Partimizi Geliştiremedik

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, düzenlediği basın açıklamasında 1 Kasım genel seçimlerini değerlendirdi. Sarıbay, “Ne yazık ki seçimlerde partimizi geliştiremedik ve yerimizde saydık” dedi

4 Kasım 2015 Saat: 11:58
Cengiz Sarıbay: Partimizi Geliştiremedik
Cengiz Sarıbay: Partimizi Geliştiremedik

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, düzenlediği basın açıklamasında 1 Kasım genel seçimlerini değerlendirdi. Sarıbay, “Ne yazık ki seçimlerde partimizi geliştiremedik ve yerimizde saydık” dedi

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, önceki akşam haftalık yönetim kurulu toplantısının öncesinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. 1 Kasım genel seçimlerine yönelik açıklamalarda bulunan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, seçimlerde partilerini geliştiremediklerini ve yerinde saydıklarını ifade etti. Öte yandan Sarıbay, seçim sonuçlarının ardından AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ve İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ı arayıp tebrik ettiğini ifade etti.


KAYBETMEK DE VAR KAZANMAK DA
Seçimlerde kaybetmenin de kazanmanın da var olduğunu ifade eden Sarıbay, “Seçim boyunca bizleri sürekli takip eden Kocaeli basınına teşekkürlerimi sunuyorum. Kocaeli basınını biz çok seviyoruz. Bizim sizlerle ilgili hiçbir sıkıntımız olmadı. Bundan sonra da sizlerle birlikte çalışacağız. Bu göreve atanarak getirildiğim için bana ve arkadaşlarımıza güvenen genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum. Seçim süresince görev geldiğimiz andan itibaren tüm örgütümüzle birlikte çok çalıştık. Adaylarıma, yönetimime ve ilçe örgütlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bu seçimde seçim koordinasyon merkezimiz çok iyi bir program hazırladı. Tüm programlar düzenli ve yerli yerindeydi. Siyasette kırılma ve darılma olmaz. Seçim kaybetmekte var kazanmakta. “ dedi.


YENİ YÜZLER KAZANDIRMAK İSTEDİM
İl yönetimini oluştururken bazı kırgınlıkların olduğunu ifade eden Sarıbay, kendisinin amacının partiye yeni yüzler kazandırmak olduğunu ifade etti. Sarıbay, “İlk atandığım zaman bu yönetimi oluştururken bir kural oluşturdum. Eski yönetimimden kimseyi almayacağımı ve Yalçın Kuşkan, Cihat Altunyuva’nın yönetiminden de keza aynı şekildeydi. Bu söylemime kırılanlar olmuş. Bu söylemimde benim amacım kimseyi istemediğimizden ve ya sevmediğimizden değildi. Amacım tamamen partimize yeni yüzler kazandırmaktı. Ben bu konuda beni yanlış anlayanlardan özür diliyorum. Böyle bir düşünce olamaz” diye konuştu.


BALTALI KİMSEYİ İSTEMİYORUM
Sarıbay, “1 Kasım seçimlerinde umduğumuzu bulamadık. CHP olarak yerimizde saydık. Biz bu partiyi geliştiremedik. 25 günde yapabildiğimizin en iyisini yaptık. Bizim bu partiyi geliştirmemiz gerekiyor. Partinin içerisinde herkes bir rövanş içerisinde. Ben bu partide içimizde yaşanan rövanşların bir kenara bırakılmasını istiyorum. Parti içi çekişmelerle bir yere varamayız. İlk amacımız bu partiyi geliştirmektir. Bu partide baltalı kimseyi istemiyorum. Baltası olanın bu partide işi yok. Kimse bu parti içerisinde bir başka arkadaşımıza balta vuramaz. Baltası olan varsa baltasını bir yere gömsün” dedi.


YANLIŞ ANLAŞILDIM
‘Koli’ polemiğiyle ilgili konuşan Sarıbay, “Birkaç koli alan vatandaşımız benim ‘sadaka’ söylemimi yanlış anlamış. Çevremizde AKP’ye gönül veren seçmenlerimiz var. Biz o dağıtılan kolileri sadaka olarak nitelendirmedik. Biz o arkadaşlarımıza hatta o kolileri alın dedik. Biz sanki herkes o kolileri aldı diyerek bir genelleme yapmadık. Biz her seçmene saygı duyuyoruz. Hiçbir parti bizim hasmımız değildir. Her siyasi parti bizim rakibimizdir. Ben hiçbir zaman bu rakiplerimiz ile rekabeti seviyesiz bir hale getirmeyeceğim” dedi.


VALİ VE BAKAN ARAMADI
Göreve atandıktan sonra kendisini Bakan Fikri Işık ve Vali Güzeloğlu’nun aramadığını belirten Sarıbay, “1 Kasım gecesi galip gelen AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ı ve milletvekili İlyas Şeker’i arayarak tebrik ettim. Çünkü il başkanı olduğum zaman ilk arayanlar arasında Şemsettin Ceyhan, İbrahim Karaosmanoğlu ve milletvekili İlyas Şeker vardı. Sayın valimiz ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız beni tebrik etmek için aramadı. Ben de Fikri Işık Bey’i tebrik etmek için aramadım. Ben de 1 Kasım 15 Ben eminim ki Şemsettin Ceyhan il başkanı seçildiğinde sayın valimiz Ceyhan’ı kesin aradı. Vali Bey’in beni aramasını bekliyorum. Dargın değilim fakat o beni ararsa bende onun ziyaretine gideceğim” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız