FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur18.57° C / 19° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Cengiz Sarıbay: 'Korsan Yürüyüş Demedim'

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, geçtiğimiz hafta yapılan Artvin Cerattepe ile ilgili yürüyüşe "korsan yürüyüş" demediğin ifade etti.

24 Şubat 2016 Saat: 17:57
Cengiz Sarıbay: 'Korsan Yürüyüş Demedim'
Cengiz Sarıbay: 'Korsan Yürüyüş Demedim'

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, geçtiğimiz hafta yapılan Artvin Cerattepe ile ilgili yürüyüşe "korsan yürüyüş" demediğin ifade etti.

Sarıbay'ın açıklaması şu şekilde, "Artvin ve Yöresel Derneklerin Cerattepe direnişi ile ilgili bilgi kirliliği beni rahatsız etmektedir. 22 Şubat günü ben ve arkadaşlarım direniş için yürüyüş yolundaydık. Emniyet Şube Müdürleri ile direnişi örgütleyen arkadaşlar karşılıklı konuşuyorlardı. Bende konuşmalara katıldım. Emniyet yetkilisi kesinlikle yürüyüşe izin vermeyeceklerini söylüyordu. Bende “Geçen hafta ve önceki haftalarda izin alınmadan yürüyüşler yapıldı. Bu da barışçıl bir yürüyüş” dememe rağmen yetkililer izin alınmadığını söylediler. Arkadaşlarıma keşke bir başvuruda bulunsaydınız öyle yürüseydik dedim. Keramettin GENÇTÜRK ve Tamer AKTAŞ oradaydı. Yürüyüş başlar başlamaz polis çok sert tepki göstererek gözaltılar yaptı.


Gözaltılar sonrasında CHP İl ve CHP İlçe Hukuk Komisyonu üyesi meslektaşlarım emniyette görevlerini yaptılar. Emniyet Müdürü ile görüştüm. İfadeleri alınıp bırakılacaklarını söyledi. Emniyette bulunan arkadaşlarımı bu konuda bilgilendirdim.


1- Hiçbir şekilde korsan yürüyüş veya izinsiz yürüyüş demedim.


2- Barışçıl gösteri ve yürüyüşlerin insanların hakkı olduğunu bilen birisiyim. Anayasa ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bu tür gösterilerin izne tabi olmadığını emretmektedir. Sadece başvuru yeterlidir.


3- Çevre duyarlılığı ve Cerattepe’nin kurtulması için yapılan her türlü direnişe destek vermek tüm halkımızın ve bizim görevimizdir.24/02/2016

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız