CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

sisli15.15° C / 16° C

sisli

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

CENGİZ KAN 9 AYRI DAVADAN YARGILANIYOR...

2010 yılı Nisan ayında hazırlanan denetleme komisyonu raporunda temizlik ihalesinde ve kiralama işlemlerinde usulsüz davrandığı gerekçesiyle Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan ile birlikte Sami Özoğu

21 Mart 2013 Saat: 13:32
CENGİZ KAN 9 AYRI DAVADAN YARGILANIYOR...
CENGİZ KAN 9 AYRI DAVADAN YARGILANIYOR...

2010 yılı Nisan ayında hazırlanan denetleme komisyonu raporunda temizlik ihalesinde ve kiralama işlemlerinde usulsüz davrandığı gerekçesiyle Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan ile birlikte Sami Özoğul, Tülin Oruç, Vedat Yiğitoğlu, Ersin Cici, Özgür Uluce, İlker Oruç, Muhammer Küçükbayrak, İhsan Ergün ve İslam Koç hakkında dava açılmıştı. Sanıklar hakkında olayın zincirleme olduğu gerekçesiyle 4-12 yıl arasında hapis cezası istenmişti.

YENİDEN BAŞLANDI
Sanıklar hakkında geçtiğimiz sene Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından dava açılmıştı. Dava kapsamında yargılanan tüm sanıklar beraat etmişlerdi. Ancak Kandıra Cumhuriyet Savcılığı dosya hakkında yeniden bilirkişi raporu almış ve görevi kötüye kullanma suçlamasıyla Kandıra Sulh Ceza Mahkemesinde yeninden yargılanmalarını talep etmişti. Savcının hazırladığı iddianamenin kabul edilmesiyle sanıklar bir kez daha hakim karşısına çıktı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız