FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.46° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Çenesuyu Çin Pazarına Girdi

Aylık üretim kapasitesini 500 konteynere çıkaran Çenesuyu, 400 konteyneri Çin’e gönderecek.

28 Temmuz 2015 Saat: 16:24
Çenesuyu Çin Pazarına Girdi
Çenesuyu Çin Pazarına Girdi

Aylık üretim kapasitesini 500 konteynere çıkaran Çenesuyu, 400 konteyneri Çin’e gönderecek. Çin’de bir devlet şirketi ile anlaşmak üzere olan Çenesuyu numuneleri gönderdi. Analizler yapıldıktan sonra imzalar atılacak ve sevkiyat başlayacak

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, geleneksel hale getirmek istediği yerel basın buluşmalarının ikincisini gerçekleştirdi. Derince Harikalar Sahili’nde basın mensupları ile bir araya gelen Bulut, ülke gündemini ve Derince’yi konuştu. Kahvaltı sonrasında basın mensuplarıyla sohbet eden Bulut şu açıklamalarda bulundu: “Derince denilince akla Çenesuyu geliyor. Tesislerimizi genişlettik. Üretim kapasitemiz Fransa’dan satın aldığımız Sidel marka üretim makinesi ile arttı.


BİR SENE SONRA BORÇ TAMAM
Bir sene içerisinde yeni makinenin borcunu ödemiş olacağız. O zaman Çenesuyu’nun özelleştirmesi gündeme gelebilir. Bugün itibariyle Çenesuyu tam kapasite ile çalışmaktadır. Fazladan sipariş alsak kapasitemizin dışına çıkmış oluruz. Çenesuyu benim babamın malı değil, Kocaeli’nin suyu, Kocaeli’nin markası. Buradan bir sene içerisinde para kazanmaya başlayacağız. Para kazandığımızda da bu kente yatıracak, vatandaşımıza hizmet olarak sunacak ve sosyal projelere sponsor olacağız. 


FUŞYA RENGİ DİKKAT ÇEKMEK İÇİN
Dikkat çekmek ve imaj değişikliği için bu çalışmayı yaptık. Fikir benden çıktı. Son bir aydır her yerde konuşuluyor. Bizim amacımız markamızı dikkat çeken bir marka haline getirmektir. Markasını değiştirmedik sadece dikkat çeken bir renk değişikliği yaptık. Amaç dikkat çekmekti ve bu gerçekleşti. Yeni yatırımlarımızla birlikte daha dikkat çeken çalışmalar yapacağız. İlerleyen günlerde renk değişikliklerini tekrarlayabiliriz. Bir bakarsınız bugün fuşya, başka bir gün turuncu olmuş. 


AYDA 500 KONTEYNER ÜRETİM YAPILIYOR
Biz şu anda 500 konteyner üretim yapıyoruz ayda. Çin’de bir devlet şirketi bizimle irtibat kurdu ve aylık 600 konteyner ürün talep etti. Ancak biz bunu üretemiyoruz. Kapasitemizi artırmamıza rağmen yetmiyor. Onlarla 400 konteyner üzerinden anlaşma yapmanın yoluna gideceğiz. 500 konteyner suyumuzu 100 konteynerini iç piyasaya bırakmamız gerekiyor. Aksi halde iç piyasamızı bozarız. Çin’in devlet kurumu ile yapacağımız anlaşma ile daha fazla kazanacağız. Eğer anlaşmamız devam ederse yeni bir makine daha alacağız. Su numunelerini teslim aldılar. Tahliller yapıldıktan sonra imzalar atılacak. Şu anda Malta’ya bir konteyner veriyoruz. Onlar da artık 10 konteyner istiyor.


20 KATLI OTEL PROJESİ BEKLİYOR 
Derince’deki Askeri Hastane arazisinin TOKİ’ye devri tamamlandı. Buradaki alan 140 bin metrekare. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ihtiyacı varsa onun için kullanılacak. İhtiyaç fazlası bölüm ya da alanın tamamı halkın kullanımına açılacak. Kesinlikle konut olmayacak. Deniz’de otel projemiz bir önceki belediye başkanlığı dönemimizde olduğu gibi hala gündemimizde ancak kurumların izin vermesi gerekiyor. Çok prestijli bir projeydi. 20 katlı bir otel ve hilal şeklinde bir marinamız olacaktı. Yetkililer sıcak bakmıyor. Ama projemiz hazır duruyor. Elbet bir gün hayata geçirmeyi düşünüyoruz.


SİZİN YAPTIĞINIZI ATEİSTLER YAPMAZ
Derince’nin dört bir noktasında altyapı çalışmalarımız sürüyor. Altyapı yapılmadan üst yapı olmaz. Vatandaşlar toz ya da çamur olunca şikayet ediyorlar. Ama altyapı olması için çalışma yapmak lazım. Yazın toz, kışın ise çamurdan şikayet ediyor vatandaşlar. Derince ile ilgili bir yanlış olsa bana mail atıyorlar ya da telefon ediyorlar. Bu benim için aynı zamanda bir otokontrol oluyor. Ben mail atanları dahi arıyorum. ‘Sizin yaptığınızı ateistler, komünistler yapmaz’ diyen bir vatandaşı aradım kendisini. Şaşırdı. ‘Arayacağınızı düşünmemiştim’ dedi. Ben çalışmaların gerekliliğini anlatınca özür diledi.


CHP İLE KOALİSYON YAPILAMAZ
Bugün itibari ile bütün çalışmalarımız durdu. Bürokrasi hiçbir evraka imza atmıyor. Hükümetin ne olacağı belli değil. CHP ile bir koalisyon yapabileceğimizi düşünmüyorum. Hiçbir ortak yanımız yok. Şimdi erken seçim olsa dahi en erken kasımda olur. Hükümet kurulana kadar yine ocak ayını bulur. Ardından bakanlar kurulu oluşana kadar yine mart ayı olur. Bu demek oluyor ki yerel seçimlerden bu yana belirsizlikler ve seçimler nedeniyle 2 yıl kayıp oldu. Biz iki yıl bir şey yapamazsak bu ülke kaybeder. Bu ülkenin birlik ve beraberliğe ihtiyaç var. Bu ülkede yaşanan sıkıntıların çözülmesini istiyorsak, birlik ve beraberliği bozanların karşısında durmalıyız. Basın Selahattin Demirtaş’ın basın açıklamasına gitmemeli. 


HİZMETLER TAMAMEN DURDU
Derince’de ve Türkiye’nin birçok bölgesinde hizmetler, çalışmalar durdu, bekliyor. Bizim bölgemizde liman bekliyor. otoyol bağlantısı olacaktı o da bekliyor. Herkes hükümetin kurulmasını bekliyor. Hangi bakanlık kimde olacak onu bekliyor. Viyadüklerimiz, askeri hastanemiz bekliyor. Erken seçim olursa AK Parti’nin oyları yüzde 45’i bulur ve tek başına iktidar olur. En son Güneydoğu’da yaşanan olaylar AK Parti’ye yaradı. Kürt-Türk kardeşliğini büyüterek teröristlere pirim vermemek gerekiyor. Bu kardeşliği bozmak isteyenlerle teröristleri aynı kefeye koymamak lazım. Çözüm süreci ile teröristleri karıştırmamak lazım. Karıştırıldığı için bu noktaya gelindi.


GİT GEL KONYA 6 SAAT
‘Harikalar Diyarından Mevlana Diyarına’ sloganı ile bir projeyi hayata geçiriyoruz. Vatandaşlarımızın hızlı trenle tanışması için TCDD ile anlaşma yaptık. Derinceliler hızlı tren ile Konya’ya gidecek. Bir aylık süreçte her gün gidiş-geliş olacak. 13 Ağustos’ta başlayacak, 13 Eylül’e kadar sürecek. Git-gel Konya 6 saat mesafede. Talebe göre bir süre daha uzatabiliriz. Bir vagonu biz kiraladık bir aylığına. Kişi başı gidiş dönüş 68 liraya anlaştık. Normalde tek gidiş 81 lira idi. Beyaz masadan isim yazdıran vatandaşlarımızın bütün masrafları bize ait olacak. Etli ekmek yiyecekler, Mevlana’yı anacaklar, Konya’yı gezecekler ve akşam 17.55 treniyle geri dönecekler.” Bulut’un açıklamalarından sonra Çenesuyu tesislerine geçen basın mensupları, yeni makineyi inceledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız