CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

CENAZE HİZMETLERİ AFİŞİ TEPKİ ÇEKİYOR

Derince Belediyesinin son günlerde ilçedeki bilbordlara astığı tabut fotoğraflı reklam afişleri Derincelileri hayli kızdırdı. İlçenin siyasi temsilcileri Belediye Başkanı Aziz Alemdar’ı cenaze hizmetl

13 Şubat 2013 Saat: 17:47
CENAZE HİZMETLERİ AFİŞİ TEPKİ ÇEKİYOR
CENAZE HİZMETLERİ AFİŞİ TEPKİ ÇEKİYOR

Derince Belediyesi'nin son günlerde ilçedeki bilbordlara astığı tabut fotoğraflı reklam afişleri Derincelileri hayli kızdırdı.

İlçenin siyasi temsilcileri Belediye Başkanı Aziz Alemdar’ı cenaze hizmetlerini seçim malzemesi olarak kullanmasını eleştirirken, Ak Parti Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark ise “Hareket yanlış değil” diyerek Alemdar’a sahip çıkmaya çalıştı.Derince Belediyesi'nin son günlerde ilçedeki bilbordlara astığı tabut fotoğraflı reklam afişleri Derincelileri hayli kızdırdı. Hem Derinceli hem de ilçenin siyasi temsilcileri cenaze hizmetleri zaten belediye'nin asli görevidir, kalkıp bunu reklam malzemesi yapmak doğru mu?” cümleleri ile Belediye Başkanı Aziz Alemdar’a tepki gösterdi.Ölüler üzerinden siyaset yaptığı gerekçesi nedeni ile Belediye Başkanı Aziz Alemdar’ın yaptırdığı afişler Kocaeli gündeminde hayli konuşulacak gibi görünüyor.CHP Derince İlçe Başkanı Hakan Savaş, “Kendi yaptıklarını reklam kampanyası olarak kullanmalarına karşıyım. Vatandaşa bu hizmeti götürmesi kadar doğal olamaz. Bu iş siyasi malzeme olarak kullanılmamalı. Bu çok ayıp ve etik değil, derince’de basit yapılan işlerin dışında bir şey yapılmıyor. Derince köy havasından kurtulamadı” dedi.MHP Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek, “Derince Belediyesinin fark ettiniz mi sloganı ile sokaklara asılan afişleri biz de inceledik. Derince’nin köy olduğunu fark ettik. Burada resmi hizmet olan cenaze hizmetleri ben bir hizmet yaptım olarak yansıtılıyor. Derince’de yapılan bir şey yok, proje yok. Kimse Derince’yi görmek istemiyor.” Dedi.Derince Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Ark ise Alemdar’ı korudu. “Belediyemiz yaptığı sosyal görevi vatandaşın bilgisine sundu. Cenazelerden vatandaşlarımız bilgisi olsun diye belediyenin yaptığı hareket yanlış değil. Kendileri siyasi malzeme haline getiriyor. Biz belediye ile gurur duyuyoruz. Ölüm olması biraz soğuktur ona katılırım.” Dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız