FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur26.1° C / 27° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Çeker: Eczaneler vezne oldu

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde yaptığı açıklamada eczanelerin vezne olduğunu söyledi.

10 Mart 2015 Saat: 18:31
Çeker: Eczaneler vezne oldu
Çeker: Eczaneler vezne oldu

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker ve Türk Tabipler Birliği Kocaeli Şubesi Sekreteri Burhan Çağlar Usta, 13-14 Mart tarihlerinde yapacakları grevle ilgili Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde açıklama yaptı. Çeker, halkın daha iyi koşullarda sağlık hizmeti alabilmeleri için greve gideceklerini vurgulayarak, vatandaşlardan da greve destek vermelerini istedi.

 

ECZANELER VEZNE OLDU
Geçmiş dönemlerde hastanelerin devletin hastaneleri olduğunu ve vatandaşın 5 kuruş para vermeden tedavi olduğunu söyleyen Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, “Maalesef bugün gelinen noktada eczaneler adeta vezne olmuş durumda. Hastaneye gidip muayene oluyorsunuz ancak eczanede katkı payını ödemezseniz ilacınızı alamıyorsunuz. Hastaneler müşteri hastaneler ticarethane mantığı ile yönetiliyor. Bu mantığı yok etmek için iş bırakıyoruz. Bu eylem halkımızın faydası için yapılan bir eylemdir” dedi.

 

HERKESİN KADERİ ORTAK
Sağlık emekçilerinden taşeron işçilere kadar herkesin kaderinin ortaklaştığını vurgulayan Tabipler Birliği Kocaeli Şubesi Sekreteri Burhan Çağlar Usta, “Sağlık emekçileri biriken ve dağ gibi büyüyen sorunlarını ifade etmek için 13 ve 14 Mart günü eyleme çıkacaktır. Bu ülkeyi demokratik bir şekilde yönettiğini iddia edenlerin bu sese kulak vermesini istiyoruz. Tüm sağlık emekçileri bu değerli çağrımıza ortak olmaya çağırıyoruz ve aramızda görmek istiyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız