CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

sisli13.34° C / 16° C

sisli

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

“ÇED SÜREÇLERİ DİKKATE ALINMAMALİ”

Kocaeli Barosu şimdi de limanları ele aldı. Kocaeli baro başkanı Tamer Solakoğlu yaptığı açıklamasında İzmit körfezinde yeterince limanın olduğunu ifade ederek yeni limanlara karşı olduklarını belirtt

4 Mart 2013 Saat: 18:01
“ÇED SÜREÇLERİ DİKKATE ALINMAMALİ”
“ÇED SÜREÇLERİ DİKKATE ALINMAMALİ”

Kocaeli Barosu şimdi de limanları ele aldı. Kocaeli baro başkanı Tamer Solakoğlu yaptığı açıklamasında İzmit körfezinde yeterince limanın olduğunu ifade ederek yeni limanlara karşı olduklarını belirtti.

Kocaeli Barosu Başkanı Tamer Solakoğlu, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte düzenlediği basım toplantısında İzmit Körfezi’ inde yeni liman yapılmasına karşı olduklarını söyledi.

Çeşitli firmaların İzmit Körfezi’ nde yeni liman yapmak için girişimlerde bulunduğunu kayeden Solakoğlu, sanayi kuruluşlarının kendi iskeleleri olarak kurdukları tesislerin zaman içerisinde plansızca büyüyerek limana dönüştüğünü söyledi.

Kentin bu limanların oluşturduğu yoğunluk nedeniyle çevre ve deniz kirliliği tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını belirten Solakoğlu, “Yeni limanlar yaşanan sorunların artmasına ve başta ulaşım olmak üzere yeni sorunlara da yol açacaktır” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız