FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

açık20.53° C / 21° C

açık

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Çayırovanın İlk Kapalı Semt Pazarı

Çayırovada, cadde ve sokak aralarında kurulan pazarların yerini daha modern, insanları rahatsız etmeyecek pazarlar alıyor.

19 Ekim 2016 Saat: 15:52
Çayırova Semt Pazarı, Başkan Şevki Demirci
Çayırovanın İlk Kapalı Semt Pazarı

Çayırova’nın İlk Kapalı Semt Pazarı Açıldı

Cadde ve sokaklarda kurulan semt pazarlarının yerine projelendirdiği kapalı sabit pazarların ilk örneğini Cumhuriyet Mahallesi’nde konuşlandıran Çayırova Belediyesi, modern pazar yerini vatandaşların ve pazarcı esnafının kullanımına sundu.

Semt pazarlarını sokak ve caddelerden çıkararak, belli alanlarda kapalı semt pazarı oluşturma adına çalışmalarını yürüten Çayırova Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi Tuna Caddesi üzerinde kurulan pazar için aynı mahallede 3.500 metrekare alan üzerine kapalı semt pazarını inşa etti. Modern ve hijyenik şartlarda yaklaşık 100’e yakın pazarcı tezgahının hizmet verebileceği kapasitede yapılan sabit pazar yeri, vatandaşlar tarafından da büyük ilgi gördü. Esnafların da oldukça memnun kaldığı Kapalı Semt Pazarında ilk gün olmasına rağmen ilgi yoğun oldu.

Çayırova Belediye Başkanı Demirci, “Kapalı Semt Pazarları Örnek Bir Uygulama”

Hedeflerinin tüm semt pazarlarını sabit, kapalı pazar yerlerine taşımak olduğunu ifade eden Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Cumhuriyet Mahallesi Kapalı Semt Pazarı’nın örnek bir uygulama olduğunu söyledi. Yapımı tamamlanan pazarın faaliyete geçtiğini belirten Demirci, “Ülkemizin hızlı bir şekilde yaşamış olduğu değişim ve dönüşüm sürecinden Çayırova’da geçiyor. Artık caddelerde, sokak aralarında kurulan pazarların yerine daha modern, insanları rahatsız etmeyecek sabit semt pazarları oluşturmak istiyoruz. Bunun ilk örneğini Cumhuriyet Mahallesi’nde hizmete sunduk. İlçemizde 3 ayrı noktada toplamda 9 mahallemize hitap edecek semt pazarları oluşturacağız. İlkini Cumhuriyet Mahalle’sinde hizmete sunduğumuz Kapalı Semt Pazarlarının ikincisinin inşaatına Akse Mahallesi’nde başladık. Bir sonraki semt pazarımızı ise Çayırova Mahallesine inşa edeceğiz.” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız