CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur14° C / 14° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ÇAYIROVA BELEDİYESİ GAZETECİ YAZAR YUSUF KAPLAN’I KONUK ETTİ

Çayırova Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği yazar-öğrenci buluşmasında bu ay Gazeteci-Yazar Yusuf KaplanÇayırova’da lise öğrencileriyle buluştu.

9 Kasım 2018 Saat: 15:21
ÇAYIROVA BELEDİYESİ GAZETECİ YAZAR YUSUF KAPLAN’I KONUK ETTİ
ÇAYIROVA BELEDİYESİ GAZETECİ YAZAR YUSUF KAPLAN’I KONUK ETTİ

“Gençlik Nereye Koşuyor” adlı söyleşide geçmiş ve gelecek adına öğrencilere önemli bilgiler veren ve onların sorularını cevaplayan Yusuf Kaplan, öğrencilerin gelecek tasarrufları üzerine sohbet edip, planlarını dinledi.

Öğrenci Yazar Buluşması’nda “Gençlik Nereye Koşuyor” Konusu Ele Alındı

Çayırova Belediyesi Kültür Salonunda düzenlenen ve 2 saat süren söyleşide kendine has uslübuyla konuşma yapan Kaplan “Türkiye mazlumların umudu, zalimlerin kabusudur. Ülkemiz bütün dünyaya umuttur, bu yüzden gençlerimizin  çok donanımlı yetişmesi gerekmektedir. Batı’nın yıllardır yaymaya çalıştığı kültürün karşısında ancak okuyan, üreten ve inanan gençler duracaktır”  dedi.

Türkiye Dünyanın Ruhu, Mazlumların Umudu, Zalimlerin Kabusudur

Öğrencilerin büyük bir keyifle takip ettiği söyleşide, ülkelerin başarılarında yetiştirdikleri sanatçı, akademisyen ve bilim insanlarının rol oynadığını belirten Gazeteci Yazar Yusuf Kaplan, bu doğrultuda öğrenci yetiştirirken geleceğe ve topluma faydalı olmanın önemine vurgu yaptı. Bir toplumun gelişmesi ve medeniyet yolunda ilerlemesi için öncelikle bireyin özünde olan değerlerine sahip çıkması gerektiğini aktaran Kaplan, değerinin kıymetini bilmeyen toplumların değersizleşeceğini belirtti. Öğrencilerin sorularını içtenlikle yanıtlayan Kaplan, öğrencilere verebileceğim en büyük tavsiye okulun dışında da okuyun olur diyerek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Hayalleri olmayan milletlerin başkalarının hayallerinin figüranı olmasının kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Kaplan, gençlere hayallerinin ve ideallerinin olmasını tavsiye etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız