CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu7° C / 7° C

parçalı az bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

CANSU TÜRKMEN'DEN BABASINA DUYGUSAL MEKTUP

BALYOZ Darbe Planı davasında, geçen Eylül ayında çeşitli hapis cezalarına çarptırılan, emekli ve muvazzaf amiral ve yüksek rütbeli subayların eş ve yakınları, her hafta sonu olduğu gibi bugün de Gölcü

2 Mart 2013 Saat: 17:56
CANSU TÜRKMEN'DEN BABASINA DUYGUSAL MEKTUP
CANSU TÜRKMEN'DEN BABASINA DUYGUSAL MEKTUP

'BALYOZ Darbe Planı' davasında, geçen Eylül ayında çeşitli hapis cezalarına çarptırılan, emekli ve muvazzaf amiral ve yüksek rütbeli subayların eş ve yakınları, her hafta sonu olduğu gibi bugün de Gölcük'ün Değirmendere semtinde 'Sessiz çığlık' adı altında toplandı. Bugünkü eyleme katılan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İl Başkanı Yalçın Kuşkan ve CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri tutuklu yakınlarına destek verdi.

Değirmendere Çınarlık Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen 'Sessiz Çığlık' protestosunda, üzerinde Atatürk'ün bir portresi ile 'Büyük ve tarihi olayları ancak büyük milletler yaşayabilir' sözü ve tutukluların fotoğraflarının yer aldığı afişler asıldı. Bu seferki buluşmaya CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri de katıldı. Diğer buluşmalara oranla bu buluşmadaki katılımın daha yüksek olduğu gözlendi. İlginç yazılar bulunan pankartların da taşındığı buluşmada, tutuklulardan Deniz Kurmay Aybay Önder Çelebi'nin eşi Gonca Çelebi, eşinin bir gazetede yayınlanan ve cezaevinden yazdığı mektubu okudu.

Tutuklulardan emekli Tuğamiral Ahmet Türkmen'in kızı Cansu Türkmen de babasına yazdığı mektubu okudu. 13 yaşındaki Cansu Türkmen mektubu okurken birçok kişinin duygulanarak gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız