CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu12.54° C / 13° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ÇANAKKALE RUHU İZMİT’E TAŞINDI

İzmit Belediyesi, milli ve manevi değerlere sahip çıkmaya devam ediyor. Şimdiye kadar Kurtuluş Savaşı sırasında önemli rol oynayan Servetiye Siperlerini gün yüzüne çıkartan, Sarıkamış Şehitleri için

18 Mart 2013 Saat: 16:38
ÇANAKKALE RUHU İZMİT’E TAŞINDI
ÇANAKKALE RUHU İZMİT’E TAŞINDI

İzmit Belediyesi, milli ve manevi değerlere sahip çıkmaya devam ediyor. Şimdiye kadar Kurtuluş Savaşı sırasında önemli rol oynayan Servetiye Siperlerini gün yüzüne çıkartan, Sarıkamış Şehitleri için anıt ve hatıra ormanı oluşturan, Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Yahya Kaptan’ın anıtını açan İzmit Belediyesi, son olarak Çanakkale ruhunun İzmit’te yaşatacak önemli bir projeyi daha hayata geçirdi.

İzmit Belediyesi, açık hava müzesi olarak değerlendirilebilecek olan Kınalı Asker Parkı’nı Yahya Kaptan Demokrasi Bulvarı üzerinde hizmete açtı.

Tarihi değerlere sahip çıkmayı ilke edinen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa başta Kocaeli Valisi Ercan Topaca olmak üzere protokol üyeleri yoğun katılım gösterdi.

18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni anma programı kapsamında hizmete açılan Kınalı Asker Parkı’nın açılışında söz alan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan Çanakkale Savaşı’nın önemini anlatan bir konuşma yaptı.

Açılışta söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, tarihi genç nesillere anlatacak Kınalı Asker Parkı’nı hizmete açan Doğan’a teşekkür ederek “ biz Atasına, ecdadına saygılı, onların emanetine gözünü bile kırpmadan can verecek kadar sadık bir milletiz” dedi.

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur da Kocaeli’nin son yıllarda büyük bir gelişim içinde olduğunu vurguladı.

Açılışta konuşan Kocaeli Valisi Ercan Topaca da parkın örnek bir park olmasına işaret ederek Çanakkale mücadelesinin önemine değindi.

Konuşmaların ardından İzmit’te tarihi olarak büyük önem arz eden Kınalı Asker parkı açıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız