FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu28° C / 28° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Çamur at izi kalsın “Dilovası”

Çamur at izi kalsın “Dilovası” Dumanlı bir kenttin, içinde yaşayan onurlu insanlar, Ve onların ekmek derdini bilmeden, Dilovalıları Ankara’da ve yerelde siyasete malzeme yapan zihniyet. Sadece iş ve

8 Kasım 2013 Saat: 15:49
Çamur at izi kalsın “Dilovası”
Çamur at izi kalsın “Dilovası”

Çamur at izi kalsın “Dilovası”

Dumanlı bir kenttin, içinde yaşayan onurlu insanlar,

Ve onların ekmek derdini bilmeden, Dilovalıları Ankara’da ve yerelde siyasete malzeme yapan zihniyet.

Sadece iş ve ekmek adına insan hayatının bölgede kararmasına ne kadar karşıysam, o kadar da bölgenin bazı siyasiler ve bilim insanları tarafından malzeme yapılmasınada karşıyım.

Evet.İnkar edilmeyen bazı sorunlar var, mevcut yöneticilerinde kabul ettiği gerçekler.(Kömur tozu gerçeği gibi) Bunları görmek ne kadar dik olmak ise Kocaeli’de en büyük bütçe anlamında yatırımında Dilovası’na yapıldığını görmek gerekir.

Tam 250 Milyon TL...

Bu rakam içerisindeki yapılanları tek tek sıralamayacağım.Benim için önemli olan ilçe olarak verilen vaatler, sözler gerçek oldu mu?

2009 yılında verilen 30 vaat var ve bu vaatlerin dışında 100 yeni projeye imza atıldı.

Dilovası’nda çevre birinci madde; şuanda bırakın yerel yönetimleri, bakanlık tarafından fabrika bacaları online takip ediliyor.İkinci kademe eğitim ve 11 yeni okul inşa edildi, bunun yanında yeni okul hedeflerinin planlaması yapıldı.

Ve herkesin çok şaşırdığı gerçek, ilimizde suç oranlarına bakıldığında en az suç ve suça karışılan ilçede Dilovası.

Dilovası’nda sosyologların incelemesi gereken bir konu daha var.Türkiye’nin her noktasından farklı kültürden insanlar, belkide sonradan Dilovası’nda yaşamalarına rağmen, bölge hakkında en ufak eleştiride, kaplana dönüşüyor.

Birilerinin yıllarca oluşturamadığı kent kimliği Dilovası’nda kendiliğinden oluştu.

Ve bitmeyen tartışma kent taşınacak mı?

Bazı vatandaşlar hayal kırıklığı yaşayacak ama bu mümkün değil.Sanayici; “biz burada kurulduğumuzda değil mahalle cadde dahi olmadığını savunuyor” tabi bu çevreye hassasiyet göstermemeninin gerekçesi olamaz ancak fabrikalar kapansın diyenlere de yeterli bir cevaptır.

Dilovası’nda hem sanayicinin hem vatandaşın asıl meselesi bu herkes haklı kendince.Gerçek olan ise iş ve ekmek için Dilovası’na gelen, geldiği yerin hayati derecede etkili olmama şartı ile sanayiciye çamur atmaması gerekiyor.Sanayicininde “biz burdayken siz yoktunuz” diyerek Dilovalıları yok sayamaz...

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız