CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

sisli17° C / 17° C

sisli

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

CAMİLER ARTIK 24 SAAT AÇIK!

Diyanet İşleri Bakanlığı, Türkiye genelindeki tüm il ve ilçelerde genelge yayınladı. Genelgeye göre camiler namaz aralarında kapanmayacak, namaz vakitleri dışında da gün boyu açık tutulacak. Diyanet İ

22 Mart 2013 Saat: 17:23
CAMİLER ARTIK 24 SAAT AÇIK!
CAMİLER ARTIK 24 SAAT AÇIK!

Diyanet İşleri Bakanlığı, Türkiye genelindeki tüm il ve ilçelerde genelge yayınladı. Genelgeye göre camiler namaz aralarında kapanmayacak, namaz vakitleri dışında da gün boyu açık tutulacak.

Diyanet İşleri Bakanlığı, Türkiye genelindeki tüm il ve ilçelere genelge yayınladı. Genelgeye göre camiler namaz aralarında kapanmayacak, namaz vakitleri dışında da gün boyu açık tutulacak. Camiler artık en az 12 saat açık kalacak ve görevli hocalar da belli saatlerde cemaatinin sorularını cevaplandırmak üzere hazır bulunacak.

Kocaeli’deki vatandaşlar da bu uygulamadan memnun olacaklarını ifade ederken, namaz saatleri dışında camilerde sürekli görevli bulundurulması ve hırsızlığın önüne geçilmesi gerektiğini istedi.

Cami görevlileri için cami veya müştemilatında cami görevlileri odası oluşturulacak ve müftülükçe hazırlanacak program çerçevesinde, görevlilerin namaz vakitleri dışında din hizmeti ve isteyenlere yaygın din eğitimi sunmak üzere hazır bulunmaları sağlanacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız